Питання законодавчого забезпечення освіти дорослих розглянули під час Національного Круглого столу

Питання законодавчого забезпечення освіти дорослих розглянули під час Національного Круглого столу, який відбувся 5 листопада у Києві. Учасникам презентували Концепцію розвитку освіти дорослих в Україні. На думку її ініціаторів, додаткова професійна освіта не лише сприяє підвищенню кваліфікації громадян, а й допомагає сформувати професійну основу кадрового потенціалу сучасної високотехнологічної економіки.

Запропонована Концепція сприятиме адаптації різних категорій дорослих (у тому числі тих, які не мають доступу до формальної системи проф-освіти) до швидкозмінного соціального середовища. При цьому, серед переваг такої освіти – те, що процес навчання органічно вписується у звичний спосіб життя, враховуючи специфіку запитів різних категорій дорослих.

Були представлені кращі вже реалізовані громадськими організаціями з різних міст України навчальні практики. Зокрема, про досвід організації роботи Відкритого університету для дорослих у Чернівцях, про виклики та висновки проекту з громадянської освіти жінок Буковини та інші освітні ініціативи, які реалізуються в нашій області, розповіла президент БФ «Суспільні ресурси та ініціативи» Олена Танасійчук.

У роботі Національного круглого столу взяли участь представники влади – Міністерства освіти і науки та профільного комітету Верховної ради. Про європейський досвід реалізації освітніх проектів розповіли представники народних університетів Німеччини з міст Франкфурт-на-Одері, Єна та Дельменхорст.

Національний круглий стіл організований Українською асоціацією освіти дорослих та Представництвом DVV International в Україні.