Легко про серьйозне 

Світ очима підлітка… Певно, лише підлітки зможуть описати те, що вони бачать навколо себе. Дорослим часто видається, що найскладніші рішення приймають саме вони. І саме вони здатні захистити дітей від жахіть сьогодення. А якщо ці жахіття творять самі дорослі? І що ж робити дитині, коли дорослих немає поруч? Особливо, якщо взяти до уваги той факт, що уже понад 7 років наша держава перебуває в умовах війни – невидимої для багатьох, але від цього не менш страшної для тих, хто в епіцентрі подій.

Лише за офіційними підрахунками Державної служби з надзвичайних ситуацій України в країні близько 10 дітей щороку вчиняють героїчні вчинки, рятуючи життя іншим людям. Однак для багатьох, і не лише дітей, не зайвими є поради, яким чином себе поводити у складних ситуаціях, як зберегти своє життя і здоров’я і здоров’я рідних при проведенні військових дій, стихійних лихах тощо.

Тож Громадська мережа  Eleos-Ukraine у співпраці з управлінням Цивільно-військове співробітництво – CIMIC Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine розробила та презентувала порадник для школярів «Як вижити під час надзвичайної ситуації та в умовах війни: легко про серйозне». За основу книги були взяті напрацювання литовських фахівців у сфері безпеки життєдіяльності. Упорядниками порадника стали викладачі українських ВУЗів, офіцери ЗСУ, експерти з критичного мислення та безпеки в інтернеті: Наталія Нечаєва-Юрійчук, Олена Танасійчук, Олексій Ноздрачов, Сергій Дмитрієв. Відредагувала текст Парасковія Нечаєва. Проілюстрував порадник відомий український художник Андрій Єрмоленко.

Презентація посібника відбулася 12 березня 2021 року в  УКРІНФОРМ за участі: Сергія Дмитрієва, голови правління Eleos-Ukraine, Вячеслава Власенка, полковника, начальника управління Цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ, Олени Танасійчук, програмної директорки Eleos-Ukraine, Альгірдаса Норкуса, полковника, воєнного аташе представництва ЄС та Дарюса Адомайтіcа, полковника, аташе з питань оборони при посольстві Литовської республіки в Україні.