В м. Герца відкрилася фотовиставки «Прості обличчя непростої історії»

9 вересня 2021 р. відбулося відкриття фотовиставки "Прості обличчя непростої історії" у м. Герца. Фотовиставка стала ще однією можливістю для всіх дізнатися невідомі сторінки історії нашого краю через практично особисте знайомство з жителями громади. Люди, які пережили депортації й репресії, але повернулися додому для того, щоб саме тут жити й працювати, викликають величезну повагу.

Різні епохи, політичні режими, країни, етноси... Різні характери, життєві події, нелюдські випробування та щедрі подарунки долі, загартовані бідами, масштабними трагедіями та окрилені перемогами, сильні духом герої, митці та прості трудівники, - про них розповідали на презентації проєкту організатори Олена Танасійчук, Наталія Філяк, Наталія Нечаєва-Юрійчук та родичі героїв фотовиставки.

Атмосфера презентації була теплою, майже домашньою та дуже емоційною. В заході взяли участь заступник Герцаївського міського голови Ємілія Матей, завідувач сектору культури міської ради Адріан Медведь. Презентувала учасників виставки, серед яких був також і її дідусь, директорка Герцаївської публічної бібліотеки Анжела Марку.

Про надзвичайно насичені подіями та випробуваннями біографії своїх батьків, дідів та прадідів з теплою згадкою розповіла присутнім мешканка міста Герца Тетяна Жибчин. Олександр Платонов з Тернавки розповів, як все життя пишається силою духу своїх бабусі та прабабусі, на долю яких випали тяжкі випробування, болісні втрати, переслідування та репресії, але вони залишились вірними собі та своїм життєвим принципам.

Звичайно, на Герцаївщині жили і живуть, прославляючи рідний край, багато непересічних особистостей, видатних та відомих загалу осіб, про яких пишуть ЗМІ та вікіпедія. Але є й прості мешканці, кожен зі своїм унікальним життєвим досвідом, долею, біографією. Саме на них робили акцент організатори проекту «Прості обличчя непростої історії».

Замислимось на секунду – яких барв додадуть унікальній Герцаївській мозаїці наші з вами життєві долі, вчинки та справи? Нехай вони будуть чистими, світлими та яскравими.

P.S. З ініціативи учасників презентації, проект «Прості обличчя непростої історії» на Герцаївщині буде постійно-діючим. Кількість його героїв зростатиме, а сама виставка є мобільною, пересувною, тож її презентуватимуть в різних населених пунктах громади. Чекаємо на ваші пропозиції, біографії та фото потенційних героїв фотовиставки, які ви можете надсилати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або передати через сільські (міську) бібліотеки.

Проєкт «Прості обличчя непростої історії» реалізовується Благодійним Фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» за підтримки Українського культурного фонду

#запідтримкиУКФ

#ПростіОбличчяНепростоїІсторії