Про особливості історичного розвитку Чернівецької області

Чернівецька область є прикордонною та поліетнічною. Територія області має досить складне історичне минуле, пов’язане з тривалим перебуванням її земель у складі різних держав.

Становлення і зміни традицій відбувались впродовж усього історичного минулого краю: за часів аварських, болгарських та руських правителів, під час перебування у складі Молдавської землі, Османської, Австрійської (з 1867 р. – Австро-Угорської) та Російської імперій, Королівства Румунія та СРСР. Окремим етапом є період державної незалежності України. Край має має особливу особливі традиції розвитку міжетнічних та міжконфесійних відносин, відомі як «феномен буковинської толерантності». Відносини між різними етносами будувалися переважно на основі взаємної поваги та характеризувалися стабільністю . Етнічні групи краю співпрацювали між собою. Безумовно, вони й конкурували, відстоюючи кожен свої етнічні інтереси, проте, на відміну від інших регіонів, вони не вдавалися до насильницьких дій. Винятки складали періоди історичних катаклізмів, пов'язаних зі світовими війнами та політикою тоталітарних режимів.

Продовжуємо публікацію матеріалів проєкту Прості обличчя непростої історії". Проєкт реалізовується Благодійним Фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» за підтримки Українського культурного фонду. У відеоролику розповідаємо про особливості нашого краю та про головну ідею нашого проєкту. 

 #запідтримкиУКФ