Документальний фільм про Траяна Поповича презентували в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї 

17 січня 2023 р. в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація та обговорення фільму "Виживуть тільки закоханні. Траян Попович та інші". Фільм присвячений діяльності мера Чернівців Траяна Поповича, якому у 1941 році вдалося врятувати від загибелі кілька тисяч чернівчан єврейського походження і створений в рамках проєкту Благодійного фонду "Суспільні ресурси та ініціативи" започаткували сприяння Агенції міжнародного співробітництва для розвитку RoAid.

Траян Попович був випускником юридичного факультету Чернівецького університету, відомим у місті адвокатом. Він став мером міста у найбільш трагічний період історії Чернівців (1941–1942 рр.) і врятував життя тисячам чернівчанам єврейського походження. В Ізраїлі 1969 р. йому надали звання Праведника народів світу з формулюванням «на знак особливої вдячності за порятунок двадцяти тисяч чернівецьких євреїв від депортації у табори смерті в Трансністрії».

В житті кожної людини є моменти, які змушують її обирати – залишатись людиною чи ставати катом, зробити, як тобі зручно, чи зробити по совісті. Цей фільм – спроба дати відповіді на ці виклики, які постали перед Т. Поповичем як примаром міста.

Після перегляду фільму глядачі поспілкувалися зі членами проектної групи фільму, керівником проекту, співавтором і сценаристом фільму, літератором Сергієм Воронцовим, який є також співавтором книги «Траян Попович. Сповідь. Біографія. Свідчення», та з акторами Іваном Даніліним та Олексієм Григорчуком.

Учасники презентації дякували авторам за подаровані емоції, чудово підібраний музичний супровід та підкреслювали важливість знайомства широкої громадськості Чернівців з такими непростими сторінками минулого та знаковими постатями нашого міста.

Керівник проєкту: Сергій Гакман;

Співавтор і сценарист: Сергій Воронцов;

Співавтор, режисер і оператор: В'ячеслав Хабайло;

Актори: Іван Данілін, Олексій Григорчук.

Оператор: Віталій Яскевич.

Монтаж: Андрій Дубінецький.

Літературний редактор: Олеся Андрійчук.