Тренінг «Безпечне користування смартфоном та захист персональних даних»

В рамках проєкту «НЕ сам на сам», який реалізовується Благодійним Фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» у партнерстві з Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою імені Михайла Івасюка за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» проведено тренінг «Безпечне користування смартфоном та  захист персональних даних» для  внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово проживають у шелтері Святої Ольги (селище Лужани) Чернівецького району.

Учасники  тренінгу дізнались про правила безпечного користування месенджерами, поштовими сервісами, онлайн-банкінгом, сервісами відео- та аудіозв’язку на смартфоні. Були розглянуті види кібершахрайств та засоби боротьби з ними.

Окрему увагу було приділено питанню безпеки спілкування в соціальних мережах, так як серед учасників були підлітки, які багато вільного часу проводять в соцмережах. В ігровій формі підлітки самі склали правила безпечного користування соцмережами.  Були розглянуті можливі ситуації та послідовність дій, якщо людина вже постраждала від дій зловмисників в соцмережі.

Впродовж тренінгу учасники задавали багато питань, що стосуються захисту в цифровому просторі і це доводить важливість проведення таких тренінгів. 

Тренінг провела вчений секретар обласної книгозбірні Вовк Ірина.