26 січня 2023 р. в  Чернівецькому кіноцентрі імені Івана Миколайчука відбулась прем'єра документального фільму "Виживуть тільки закохані. Траян Попович та інші".
Надзичайно вдячні чернівчанам, які прийшли розділити з нами емоції від перегляду у прем’єрі короткометражної документальної стрічки про про легендарного чернівчанина, Праведника Світу - мера Чернівців Траяна Поповича. Це про людину, яка спромоглася протистояти системі і врятувати біля двадцяти тисяч чернівецьких євреїв від від депортації в табори смерті у Трансністрії.
Цей фільм про те, що дає окремим людям сили протистояти епідеміям ненависті та насильства, які повторюються в історії людства, і чому людей, які можуть протистояти, так мало.
Насправді, життєвий вибір Траяна Поповича, це, водночас, і проекція у сучасність, в новий час переломних викликів, де головною цінністю має бути цінність кожного людського життя.
Де кожна людина робить свій вибір: жити по-совісті, чи жити у комфорті, ризикуючи стати катом, або сприяти катам. Так, все наше життя – це вибір. Просто, у воєнний час це може вартувати життя, свого або чужого.
Ми надзвичайно вдячні всій команді проєкту:
Співавтор і сценаристу – Сергію Воронцову,
Співавтору, режисеруі оператору – В'ячеславу Хабайло;
Акторам – Івану Даніліну та Олексій Григорчуку.
Операторам – Віталію Яскевичу, В'ячеславу Хабайло та Миколі Гавка.
Монтажерам – Андрію Дубінецькому та Володимиру Халявці.
Літературному редактору: Олесі Андрійчук.
Перекладачам – Ользі Шараговій, Людвизі Цуркан та Тудору Андрієшу.
Бухгалтеру проєкту – Любові Дарій.
Фільм створено в рамках проєкту Благодійного фонду "Суспільні ресурси та ініціативи" за фінансової підтримки Агенції міжнародного співробітництва для розвитку RoAid.