У Парламенті Румунії організували круглий стіл «Рік війни в Україні: початок, еволюція та перспективи»

28 лютого 2023 р. у контексті відзначення річниці початку російського вторгнення в Україну,  Союз українців Румунії (СУР) у співпраці з Парламентською фракцією національних меншин у Палаті депутатів, Центром політичних наративів демократії (Чернівці, Україна) та за сприяння  Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» в Парламенті Румунії відбувся круглий стіл під назвою «Рік війни в Україні: початок, еволюція та перспективи»

У заході взяли участь парламентарі, представники центральних (Уряду, МЗС, МВС, Мінрозвитку, Міністерства інвестицій та європейських проєктів, Департаменту міжнаціональних відносин) та місцевих органів виконавчої влади, Посол України в Румунії, представники Суспільних телебачення і радіо, Національного агентства з питань протидії торгівлі людьми академічних кіль, бізнес-середовища та громадянського суспільства з Румунії та України. Загалом близько 80 учасників, у тому числі майже 30 промовців.

Дискусійна сесія розпочалася з виступу голови СУР, депутата Миколи-Мирослава Петрецького, який торкнувся наслідків війни, розв’язаної Росією проти України, багатовимірної допомоги, яку Румунія надає Україні, а також особливої підтримки громадянського суспільства українцям, як переселенцям у Румунії, так і тим, хто залишився в Україні.

Румунські учасники у своїх виступах засудили незаконну, невиправдану та неспровоковану повномасштабну збройну агресію Росії проти України та висловили повну солідарність і непохитну підтримку Румунією України та українського народу доти, доки буде потрібно. Було підкреслено солідарні та багатовимірні дії Румунії, як сусідньої та дружньої держави, що робить внесок як на гуманітарному, так і на економічному рівнях, а також у плані покращення транспортного зв’язку, полегшення експорту українського зерна чи просування України по європейському шляху. Вони також високо оцінили мужність та рішучість українських військових, які стали символом боротьби за свободу і демократичне майбутнє, та ціною власного життя захищають Україну та всю Європу.

Українські гості розповіли про складну ситуацію, в якій перебуває Україна після 12 місяців повномасштабної війни, про звірства російських військ проти українців, про руйнування та жертви, серед яких і багато дітей. Вони висловили вдячність за гуманітарну допомогу, надану Румунією упродовж минулого року і за теплий прийом українських біженців, які були змушені покинути свої домівки через війну. Водночас учасники із сусідньої країни наголосили, що Україна чинить опір, але потребує більшої допомоги, щоб перемогти у війні з Росією.