Презентація оновленої версії документального фільму "Виживуть тільки закоханні: Траян Попович та інші" 

22 грудня 2023 р. в приміщенні Румунського народного дому відбулася презентація оновленої версії документального фільму "Виживуть тільки закоханні: Траян Попович та інші", створеного в рамках проєкту БФ "Суспільні ресурси та ініціативи" за фінансової підтримки Агенції міжнародного співробітництва для розвитку «RoАid».

Фільм присвячено діяльності мера Чернівців Траяна Поповича, якому у 1941 році вдалося врятувати від загибелі кілька тисяч чернівчан єврейського походження. У 1969 році, в Ізраїлі, йому надали звання Праведника народів світу з формулюванням "на знак особливої вдячності за порятунок двадцяти тисяч чернівецьких євреїв від депортації у табори смерті в Трансністрії".

Документальний фільм презентує історії чернівчан у часи Другої світової війни і розкриває таємницю, чому на війні головне слово – "любов", а історії порятунку важливіші за тему вбивств. В основу сюжету лягла книга Драгоша Олару та Сергія Воронцова про Траяна Поповича «Сповідь. Біографія. Свідчення».

Документальний фільм створений в рамках проєкту БФ "Суспільні ресурси та ініціативи" «Протидія спотворенню історії Голокосту через сприяння розвитку культурно-освітнього проєкту «Локальна історія крізь історію персонажів-символів: мер Чернівців – Праведник світу» за фінансової підтримки Агенції міжнародного співробітництва для розвитку «RoАid».

Керівник проєкту: Сергій Гакман;

Співавтор і сценарист: Сергій Воронцов;

Співавтор, режисер і оператор: В'ячеслав Хабайло;

Актори: Іван Данілін та Олексій Григорчук.

Оператор: Віталій Яскевич та Володимир Халявка.

Монтаж: Андрій Дубінецький та Володимир Халявка.

Літературний редактор: Олеся Андрійчук.

Перекладачі: Людвига Цуркан, Федір Андрієш, Ольга Шарагова

 

Дякуємо Василю Бику та Кароліні Житару за допомогу в організації перегляду!