Мікропроект «Громадянська освіта як ключ до локального розвитку».

І. Дослідження потреб сільської громади в отриманні освітніх послуг.

(Серпень – грудень 2018 р.)

 

 Мета мікропроекту: Підвищення рівня базових громадянських компетенцій жителів Магальскої та Острицької ОТГ для вирішення соціально-економічних і культурно-освітніх проблем місцевих громад, залучення якомога ширшого кола різних груп населення в процесі підготовки, прийняття та контролю за імплементацією управлінських рішень

Задачі  мікропроекту

  • Вивчити потреби дорослих мешканців Магальської об’єднаної територіальної громади Новоселицького району та Острицької об’єднаної територіальної громади Герцаївського району Чернівецької області в отриманні освітніх послуг.
  • Розробити дві програми громадянської освіти, розроблених на основі проведеного аналізу потреб цільових груп Магальскої та Острицької ОТГ в Чернівецькій області.
  • Вивчити можливості щодо реалізації громадянських ініціатив в Магальскій і Острицькій ОТГ Чернівецькій області

 Цільові групи:

Реалізація проекту географічно була спрямована перш за все на Магальську і Острицьку ОТГ в Чернівецькій області, з якими БФ «Суспільні ресурси та ініціативи» в 2018р. підписав Меморандуми про співпрацю в галузі освіти дорослих в партнерстві з Представництвом німецької неурядової організації «Німецьке об'єднання народних університетів» (DVV International) в Україні та Громадською організацією "Українська асоціація освіти дорослих". Основною особливістю цих громад є об'єднання сіл з переважаючим українським і румунським / молдавським населенням, при цьому більшість населення тут складають представники етнонаціональних меншин, а представники титульної нації є етнічною меншиною в складі ОТГ. 

  У вересні- листопаді 2018 р.  в Магальскої ОТГ (Новосельцького району) та Острицької ОТГ (Герцаївського району) Чернівецької області були проведені  дослідження освітніх потреб двох категорії осіб:

  1. Жінки-представниці різних етносів в Магальскої ОТГ (Новосельцького району) та Острицької ОТГ (Герцаївського району), м. Герца в Чернівецькій област
  2. Представники органів місцевої влади і самоврядування та активні громадяни Магальскої і Острицької ОТГ Чернівецькій області

 

Результати дослідження показали наступне щодо основних цільових груп проекту:

  1. Жінки-представниці різних етносів в Магальскої ОТГ (Новосельцького району) та Острицької ОТГ (Герцаївського району), м. Герца в Чернівецькій області

У вересні- листопаді 2018 р.  в Магальскої ОТГ (Новосельцького району) та Острицької ОТГ (Герцаївського району) Чернівецької області були проведені  дослідження освітніх потреб даної категорії осіб. Результати дослідження показали низький рівень їх знань і досвіду демократичної участі, що є бар'єром для їх громадянської активності. Жінки значно нижче оцінили свої можливості впливу на управління суспільством (17,5%), ніж населення в загальному (40,8%). Також, згідно з дослідженням, особистісні аспекти мотивації жінок ОТГ домінували над суспільними. Зокрема, найсильнішими мотиваторами до отримання громадянських знань і навичок стало бажання змінити своє життя на краще і реалізувати свій творчий хист.

З огляду на цю ситуацію, була розроблена програмна діяльність і сама освітня програма, які були спрямовані на особистісні зміни жінок і оволодіння ними знаннями політико-правового, економічного та соціально-культурного спрямування.

  1. Представники органів місцевої влади і самоврядування та активні громадяни Магальскої і Острицької ОТГ Чернівецькій області

Згідно з проведеним аналізом, була виявлена ​​недостатня комунікація місцевої влади з населенням, необхідність більшого залучення громадськості до обговорення та прийняття важливих управлінських рішень, в тому числі, щодо розподілу коштів. 58% опитаних респондентів групи «населення» в різному ступені виявили невдоволення тим, як вони можуть впливати на рішення місцевої ради. Останнє показало актуальність створення освітньої програми «Базовий курс ефективного управління та участі» для представників місцевої влади та активістів, націленої не тільки на отримання необхідних знань, умінь і навичок, а й на налагодження більш ефективної комунікації між цими цільовими групами. Результати дослідження виявили також високий рівень зацікавленості в отриманні знань щодо залучення інвестицій та налагодження міжнародного співробітництва, ефективної комунікації з громадськістю, представниками ЗМІ та інших установ. Всі ці запити знайшли відображення в планах нашої подальшої проектної діяльності.

В рамках проекту, 22.11.2018 р. в Чернівцях був організований регіональний круглий стіл «Зміцнення розвитку громад через освіту дорослих», метою якого було підвищення рівня обізнаності щодо значення освіти дорослих в процессах місцевого соціально-економічного розвитку та обговорення можливостей співпраці між місцевими органами влади й іншими місцевими зацікавленими сторонами щодо підтримки програм освіти дорослих.

В ході круглого столу був підписаний Меморандум про співпрацю в галузі освіти дорослих між Благодійним фондом «Суспільніресурси та ініціативи», Представництвом «Німецького об'єднання народних університетів» (DVV International) в Україн, Українською асоціацією освіти дорослих та Магальською і Острицькою сільськими радами.