Cтворенння та організація діяльності Чернівецької експертної  групи з попередження конфліктів. Cічень – грудень 2019 р.

 

16.01.2019 р. за ініціативи Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи», за підтримки Західноєвропейської мережі Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC) в Чернівцях створена експертна група з попередження конфліктів. До її складу увійшли фахівці-експерти з різних галузей суспільних відносин. Згодом до складу групи кооптовано ще 4 особи.  

Експертною групою були ідентифіковані основні конфліктогенні чинники регіону і розроблені заходи щодо їх мінімізації.

Проаналізовані критерії оцінки стану і розвитку етнонаціональних меншин в різних країнах та можливі конфліктних проявів в регіоні, особливості історико-етнічною ресентімент та можливості розробки спеціального проекту у цьому напрямку.

Розроблялися заходи групи в якості центру запобігання дезінформації та поширення фейків на українсько-румунсько-молдавському прикордонні.

Були проведені зустрічі з експертами в різних галузях, в яких були можливі конфлікти, а також індивідуальні бесіди з лідерами потенційних конфліктогенних груп.

Особливе місце в поводженні з колективною пам’яттю зіграла фотовиставка Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» «Прості обличчя непростої історії». Фотовиставка була продемострована в Чернівцях, Бухаресті, Дервенті (повіт Констанца). В 2019 р. виставка була представлена: в травні – в Одесі, в  рамках спільного засідання керівної групи Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC) та Східноєвропейської регіональної мережі GPPAC, в червні – в Чернівцях, рамках Міжнародного наукового колоквіуму „Буковина та буковинці в ХХ столітті: ідентичності та альтеритети”.  Також у травні 2019 р. виставка була представлена в Магальській і Острицькій ОТГ, вже з героями своєї громади.

Групою розроблені заходи з попередження конфліктів на 2020 р.