Реалізація проєкту «Демонстрація людського виміру політичних потрясінь»

 Впродовж травня – липня 2021 р. Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» працює над реалізацією проєкту Реалізація проєкту «Демонстрація людського виміру політичних потрясінь», що здійснюється в рамках участі Фонду у роботі Східноєвропейської мережі Глобального Партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC).

Проєкт «Демонстрація людського виміру політичних потрясінь» є прикладом інноваційного підходу до обговорення історичних подій через людський вимір, який працює на наближення історії краю до історії долі різних осіб, сімей, груп, зменшення конфліктності через колективну історичну пам'ять і побудову, таким чином, толерантності і порозуміння в цьому поліетнічному регіоні. БФ "Суспільні ресурси та ініціативи створює групу дослідників з української сторони та проводить консультації з румунською стороною щодо проведення аналізу конфліктогенних сегментів історії та створення моделей коректного їх викладення у навчальних закладах по різні боки кордону.

Також, серед моделей, які відносно легко можна мультиплікувати в інших регіонах зі складною історичною пам’яттю є фотовиставки осіб, які проживалі на території тієї чи іншої громади із відповідною історією особи, що зображена на світлині.  Одна з подібних виставок булла продемонстрована на спільному засіданні керівної групи Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC) та Східноєвропейської регіональної мережі GPPAC (м. Одеса, 26 травня 2019 р.), також виставки презентувалися в різних містах України і Румунії та показали потенціал життєздатності цієї ініціативи і ефективний вплив на глядачів.

 Проведений 24.11.2020 онлайн-семінар «Історична пам'ять та пошук громадянської злагоди», організований Східноєвропейською мережею Глобального Партнерства з попередження збройних конфліктів у партнерстві з Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» за підтримки Чернівецької експертної групи з попередження конфліктів в рамках зусиль по операціоналізації практик громадянського миробудування, поміж іншим теж акцентував на важливості продовження інститутами громадянського суспільства реалізації ініціатив з попередження конфліктів на історичному ґрунті. 

 Зокрема, під час проведення даного заходу було обговорено досвід реалізації проекту «Демонстрація людського виміру політичних потрясінь», який реалізується Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» у різних форматах і в різних місцевостях з 2017 року та демонструє приклад підходу до обговорення історичних подій через людську перспективу різних груп. Фондом були сформульовані пропозиції по розширенню даного досвіду і його апробації в нових формах, які дозволять його розширити в умовах пандемії COVID19. Зокрема була підготована програма з розширення практики роботи зі складним історичним контекстом, яка передбачає суттєвий розвиток напрацювань, апробованих БФ «Суспільні ресурси та ініціативи» в минулі роки. Відповідна програма в березні 2021 року була направлена в Український культурний фонд - державну установу, яка діє на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства. Програма була високо оцінена незалежними експертами Українського культурного фонду та наразі триває реалізація цього проєкту.

 При цьому, надзвичайно важливим є продемонструвати просування «об’ємної» картини складних історичних подій, які раніше вирішувалися за допомогою проведення фотовиставок, через нові форми роботи. В тому числі – за рахунок розробки відео-матеріалів та розповсюдження їх через інтернет-платформу Youtube та інші ресурси. Успішна реалізація декількох пілотних активностей на кшталт описаних вище, дозволить нам продемонструвати нові формати роботи з конфліктами «історичних інтерпретацій» і суттєво розширить наші шанси на отримання серйозної державної підтримки для розширення нашої діяльності.

В рамках проєкту за сприяння мережі GPPAC передбачається реалізація наступних заходів:

  • оцифрування старих фото та створення на їх основі 3-х коротких повноцінних відео-роликів та 1-го промо-ролика для запуску в мережі Інтернет;
  • проведення інформаційної кампанії проекту у Instagram i Facebook для залучення широкої аудиторії.