Січень – березень 2023 р. Участь у підготовці міжнародного круглого столу «Україна-Румунія, рік спротиву та страждань, рік підтримки та солідарності. Практичний приклад: Констанца»

 

Впродовж січня – березня 2023 року Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» брав участь, на умовах партнерства, в організації і проведенні Мерією міста Констанца міжнародного круглого столу «Україна-Румунія, рік спротиву та страждань, рік підтримки та солідарності. Практичний приклад: Констанца».

У контексті річниці від початку російського повномасштабного вторгнення в Україну, мерія Констанци разом зі своїми місцевими та українськими партнерами організували публічні заходи з метою демонстрації солідарності та підтримки України.

2 березня 2023 р., в повітовій бібліотеці Констанци «Іоан Н. Роман», відбулися пам'ятні заходи з відзначення річниці від повномасштабного вторгнення росії в Україну, в рамках якого були виставки фотографії та міжнародний круглий стіл «Україна-Румунія, рік спротиву та страждань, рік підтримки та солідарності. Практичний приклад: Констанца".

Організатором заходів виступила мерія міста Констанца.

Співорганізаторами та партнерами заходів стали:

- Повітова бібліотека Констанци «Іоан Н. Роман» (Румунія),

- Одеська міська рада (Україна),

- Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» (Чернівці, Україна),

- Громадська організація «Центр політичних наративів демократії» (Чернівці, Україна),

- Асоціація "Casa Mării Negre / Black Sea House" (Констанца, Румунія).

Перший захід – організація партнерами з України двох фотовиставок: виставки живопису Одеської міської ради та фотовиставки ГО «Центр політичних наративів демократії» (Україна) у співпраці з державною установою Республіки Польща Центр Юліуша Мірошевського (Mieroszewski Centre) і за сприяння мерії муніципія Констанца (Румунія) та Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» (Україна) «Війна в Україні очима дітей», а також портретної фотовиставки ГО "Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників АТО "Берегиня" «Біль матері».

Другий захід – Круглий стіл: «Україна-Румунія, рік спротиву та страждань, рік підтримки та солідарності. Практичний приклад: Констанца" мав дві тематичні панелії:

  1. Україна. Рік опору і страждань
  2. Україна-Румунія. Рік підтримки та солідарності. Практичний приклад: Констанца

Учасниками круглого столу були науковці, експерти, посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, представники інститутів громадянського суспільства Румунії та України, біженці війни з України.

Також в рамках поїзди відбулася робоча зустріч в Асоціації «Дім Чорного моря / Black Sea House», Констанца, делегації науковців, освітян, представників органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства з Чернівецької, Дніпропетровської областей та міста Києва та представниками аналітичного та громадського середовища Констанци. Асоціація є неурядовою організацією, яка займається аналітичною діяльністю з питань геополітики, безпеки у Чорноморському регіоні. Неодноразово вона ініціювала проведення міжнародних конференцій за участі українських експертів. Відбулась дуже відверта розмова про війну, що триває вже дев'ять років, про опір і мужність українців, про допомогу з боку Румунії, про долю українських військовополонених.

В зустрічі, як і в пам'ятних заходах з відзначення річниці від повномасштабного вторгнення росії в Україну брали участь і представники Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи», а саме віце-президент Сергій Гакман та членкиня Наталія Нечаєва-Юрійчук.