Липень-вересень 2023 р. – Участь у підготовці українсько-румунського симпозіуму «Наслідки повномасштабної російської агресії проти України: досвід для нової системи безпеки на континенті»

Впродовж липня-вересня 2023 р. Союз Українців Румунії у партнерстві з Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» та ГО «Центр політичних наративів демократії» працювали над організацією українсько-румунського симпозіуму «Наслідки повномасштабної російської агресії проти України: досвід для нової системи безпеки на континенті».

Українсько-румунський симпозіум «Наслідки повномасштабної російської агресії проти України: досвід для нової системи безпеки на континенті» відбувся 26 вересня у Бухаресті (Румунія).

У симпозіумі взяли участь лідери Союзу українців Румунії, депутати Румунського Парламенту,  Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії Ігор Прокопчук, експерти-науковці, дипломати, журналісти. Основні напрямки дискусії: 1) Деконструкція російського неоімперіалізму: механізми міжнародного права та політичного реагування; 2) Українсько-румунські взаємини на тлі російської агресії: Quo vadis?

В рамках симпозіуму Євген Магда, відомий український політичний експерт, доцент Національного технічного університету України «КПІ ім.І.Сікорського», презентував результати свого дослідження «Російсько-українська війна: 500 днів викликів та змін». У своїй презентації експерт чітко означив основні уроки та наслідки 500 днів російсько-української війни, які знаходять відображення як у міжнародних відносинах, так і у внутрішній та зовнішній політиці України.

Модерував симпозіум Сергій Гакман, віце-президент БФ «Суспільні ресурси та ініціативи». Він також звернув увагу учасників симпозіуму на те, що міжнародна безпека передбачає дотримання міжнародного законодавства, що було абсолютно порушено Росією у 2014 році, на те як будувалася система колективної європейської безпеки у міжвоєнний період і як ми маємо будувати цю систему європейської безпеки зараз, на необхідності прийняття України в НАТО, оскільки лише неможливість ведення наступної війни росією проти України може  забезпечити мир у цій частині Європи.

Знайомства та бесіди під час форуму стосувалися різних аспектів війни, у т.ч., й її впливу на життя окремої людини, жінки, матері. Людиноцентричність як фундамент демократії, протидія насильству на всіх рівнях, посилення резистентності до інформаційних викликів та загроз - те, що необхідно робити вже сьогодні задля нашого завтра. Про це у своєму виступі вела мову і членкиня БФ «Суспільні ресурси та ініціативи» Наталія Нечаєва-Юрійчук.