Грудень 2023 р. – лютий 2024 р. Участь у підготовці міжнародного круглого столу «730 днів війни в самому серці Європи: наслідки, реалії та перспективи на регіональному та глобальному рівнях»

Впродовж грудня 2023 р. – лютого 2024 р. Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» брав участь, на умовах партнерства, в організації і проведенні Союзом Українців Румунії та Фракцією національних меншин у Палаті депутатів міжнародного круглого столу «Рік війни в Україні: початок, еволюція та перспективи»

27 лютого 2024 р. у Палаці Парламенту Румунії відбувся круглий стіл «730 днів війни в самому серці Європи: наслідки, реалії та перспективи на регіональному та глобальному рівнях». Захід було організовано Союзом українців Румунії (СУР) у партнерстві з Фракцією національних меншин у Палаті депутатів. До організації круглого столу долучився і Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи», Громадська організація «Центр політичних наративів демократії» та Асоціація ”Casa Mării Negre / Black Sea House”. На круглому столі виступили віце-президент БФ «Суспільні ресурси та ініціативи» Сергій Гакман та членкіня Фонду Наталія Нечаєва-Юрійчук.

 

Круглому столу передувала росповідь про війна в Україні у світлинах – відбулося відкриття фотовиставки «730 днів війни в самому серці Європи: конфлікт у зображеннях», проведеної у партнерстві з агентством Agerpres. Були представлені світлини Крістіана Лупашку, кореспондента агентства, який передав крізь об'єктив свого фотоапарата емоції пережиті під час 15 поїздок до України. Світлини розкривають ситуацію в Україні та є маніфестом, закликом до усвідомлення драми всього українського народу.

 

Круглий стіл відкрив Голова Союзу українців Румунії, депутат Микола-Мирослав Петрецький.

У заході взяли участь понад 100 осіб, в т. ч. офіційні особи, парламентарі, дипломати, представники місцевої державної адміністрації з Румунії, України та Республіки Молдова, представники академічних кіл та релігійних культів, експерти, члени української громади.

Обговорення було зосереджено на низці пріоритетів, таких як: тристороння співпраця та підтримка України та Республіки Молдова Румунією, перспективи євроінтеграції України та Республіки Молдова, російська агресія як загроза стабільності, безпеці та демократії в регіоні, залучення діаспори до підтримки України, а також відбудови та зміцнення України.

На заході також було обговорено динаміку румунсько-українських відносин, подолання наслідків російської агресії в Україні, протидію зусиллям режиму Владіміра Путіна з підриву демократії та європейських інституцій, а також розколу західних суспільств.

У контексті складної ситуації в Україні та страждань, спричинених конфліктом, учасники круглого столу наголосили на важливості солідарності з українським народом перед обличчям сучасних викликів і загроз, а також на твердій відданості цінності демократії та поваги до прав людини. Було підтверджено непохитну підтримку територіальної цілісності України та рішуче засуджено агресію Росії, підкресливши той факт, що вона є не лише загрозою для України, але й викликом для демократії та стабільності в Європі.