Інтерв’ю з Президентом  БФ «Суспільні ресурси та ініціативи» Оленою Танасійчук про інформаційний флеш-моб щодо навчальних написів на тротуарах //  ТРК «А.С.С.». – 2017. – 19 червня.

Знання – під ногами. З тротуарів тепер можна дізнатися історію Чернівців (ВІДЕО)

19 Чер 2017 о 11:05 0 696 Чернівці

Написи створили учасники «Відкритого університету для дорослих» Написи з цікавими фактами про Чернівці і світ створили учасники «Відкритого університету для дорослих». «Перші каналізаційні люки у світі з`явилися понад 2 тис. років тому на території Стародавнього Риму» - таку інформацію можна прочитати на проспекті Незалежності, головне – подивитися під ноги. Олена Танасійчук, ініціаторка створення університету для дорослих у Чернівцях: «У такий спосіб хотіли привернути увагу мешканців нашого міста до того, що знання можна здобувати за будь-яких обставин, у будь-якому місці, було би тільки бажання. Тому ми вигадали таку ідею – писати різні цікаві факти на тротуарах, прив`язувати їх до того, на чому ми пишемо. Наприклад, на асфальті ми писали різні цікаві факти про асфальт, біля каналізаційних люків – про каналізаційні люк. Також про історію Чернівців, адже і історію Чернівців  можна простежити за каналізаційними люками, бо в нас є і взірці Австро-Угорщини, і Румунії, і СРСР, і вже нові – українські. Тому, власне, такі різні цікавинки для того, аби пробуджувати цікавість чернівчан до того, що можна вчитися і здобувати знання різними способами. Наразі є 5 локацій. Ми вирішили, що в центрі міста завжди відбувається багато цікавих подій. А райони віддалені - менше охоплені такими речами. Тому ми обрали віддалені від центру райони – вул. Хотинська, вул. Руська (р-н «Гравітону»), вул. Комарова, вул. Воробкевича і проспект Незалежності». Читайте ще: Чернівецькі тротуари тепер ще й будуть навчати Чернівчанам ідея напису цікавинок на тротуарах подобається. Юлія Гуменна, чернівчанка: «Люки є на наших дорогах і в місті, і у дворах. Я думаю, людям повинно бути цікаво, де вони з`явилися, звідки вони до нас прийшли. Саме для свого розвитку, щоб більше знати, що в нас і звідки запозичено». З червня 2017 року у відкритому університеті для дорослих при Чернівецькій обласній науковій універсальній бібліотеці ім. М. Івасюка стартує нова освітня програма. Вам буде цікаво: Учасники проекту "Відкритий університет для дорослих" розписали чернівецькі асфальти уривками віршів Олена Танасійчук, ініціаторка створення університету для дорослих у Чернівцях: «Ми розпочинаємо курси здорового способу життя, розвитку навичок критичного мислення,румунської мови та творчого мислення. Також Програмою передбачена освітня програма для працівників бібліотек, курс акторської майстерності у с. Брусниця та проведення циклу культурних заходів. Головне – участь у навчанні абсолютно безкоштовна».  

   

Джерело: https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/znannya-pid-nogami-z-trotuariv-teper-mozhna-diznatisya-istoriyu-chernivciv-video-9181. Сайт http://acc.cv.ua/