Public resources and initiatives
20/32 Heroiv Kruty Boulevard
м. Chernivtsi, Ukraine, 58000
Tel.: +380930176854,
e-mail: fsri.office@gmail.com
Звіт про діяльність Благодійного Фонду Суспільні ресурси та ініціативи за 2023 р.
Головною метою діяльності Фонду є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства та в інтересах набувачів благодійної допомоги за напрямками діяльності Фонду.
Предметом діяльності Фонду є здійснення благодійної діяльності та надання благодійної допомоги.
Основними напрямками діяльності Фонду є:
- інформаційна та інша підтримка розвитку європейських та євроатлантичних інтеграційних процесів, налагодження міжнародних, в тому числі транскордонних, зв’язків між громадянами та об’єднаннями громадян для обміну досвідом, спеціалістами та напрацюваннями у сферах діяльності Фонду.
- сприяння та подання допомоги у розвитку видавничої справи, незалежних, неупереджених, об’єктивних засобів масової інформації, інформаційної інфраструктури та розбудові вільного інформаційного простору;
- сприяння практичному здійсненню місцевих програм, що спрямовані на поліпшення соціально-економічного становища незахищених верств населення, уразливих гpyп, талановитої молоді, розвиток та підтримку 3MI;
- підтримка розвитку творчих здібностей молоді, учнів, сприяння їх вихованню у дусі гуманізму, толерантності, полікультурності та поширення загальнолюдських цінностей, висвітлення їх досягнень у громадському та суспільному житті;
- сприяння розвитку наукової, освітньої та просвітницької діяльності в сфері розбудови інформаційного простору, залучення широких верств населення до активної діяльності у розбудові правової демократичної держави, громадянського суспільства тощо.
- гармонізація міжетнічних відносин та розвиток мультикультуралізму;
- попередження конфліктів, подолання ïx наслідків, сприяння захисту прав уразливих груп населення.
Управління фонду здійснюється Правлінням, до складу якого увійшли входять:
Контроль роботи Фонду здійснює Наглядова Рада: Юрійчук Євгенія Петрівна та Федуняк Сергій Георгійович.
Основні сектори, де працює організація:
Основні проекти виконані за звітний період:
За 2023 р. колектив Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» працював над реалізацією наступних проєктів:
Січень-лютий 2023 р. - Участь у підготовці міжнародного круглого столу «Рік війни в Україні: початок, еволюція та перспективи»
28 лютого 2023 р. у контексті відзначення річниці початку російського вторгнення в Україну, Союз українців Румунії (СУР) у співпраці з Парламентською фракцією національних меншин у Палаті депутатів, та за сприяння Центру політичних наративів демократії (Чернівці, Україна), Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» в Парламенті Румунії відбувся круглий стіл під назвою «Рік війни в Україні: початок, еволюція та перспективи»
У заході взяли участь парламентарі, представники центральних (Уряду, МЗС, МВС, Мінрозвитку, Міністерства інвестицій та європейських проєктів, Департаменту міжнаціональних відносин) та місцевих органів виконавчої влади, Посол України в Румунії, представники Суспільних телебачення і радіо, Національного агентства з питань протидії торгівлі людьми академічних кіль, бізнес-середовища та громадянського суспільства з Румунії та України. Загалом близько 80 учасників, у тому числі майже 30 промовців.
В рамках організованого в Парламенті Румунії круглого столу «Рік війни в Україні: початок, еволюція та перспективи» відбулося відкриття двох фотовиставок: «Війна в Україні очима дітей», організована чернівецьким Центром політичних наративів демократії у партнерстві з польським центром Юліуша Мірошевського за сприяння Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» та «Біль матері», організована Всеукраїнським громадським рухом матерів та родичів учасників АТО «Берегиня». На світлинах відображена трагедія українських дітей під час російського вторгнення, а також горе матерів загиблих та зниклих безвісти українських воїнів.
Січень – березень 2023 р. Участь у підготовці міжнародного круглого столу «Україна-Румунія, рік спротиву та страждань, рік підтримки та солідарності. Практичний приклад: Констанца»
Впродовж січня – березня 2023 року Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» брав участь, на умовах партнерства, в організації і проведенні пам'ятних заходів з відзначення річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Організатором заходів виступила мерія міста Констанца. Співорганізаторами та партнерами: Повітова бібліотека Констанци «Іоан Н. Роман» (Румунія), Одеська міська рада (Україна), Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» (Чернівці, Україна), Громадська організація «Центр політичних наративів демократії» (Чернівці, Україна) та Асоціація ”Casa Mării Negre / Black Sea House”
В рамках пам’тних заходів відбувся міжнародний круглий стіл «Україна-Румунія, рік спротиву та страждань, рік підтримки та солідарності. Практичний приклад: Констанца», а також дві фотовиставки: «Війна в Україні очима дітей» (фотовиставки ГО «Центр політичних наративів демократії» (Україна) у співпраці з державною установою Республіки Польща Центр Юліуша Мірошевського (Mieroszewski Centre) і за сприяння мерії муніципія Констанца (Румунія) та Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» (Україна)) а також портретної фотовиставки ГО "Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників АТО "Берегиня" «Біль матері».
Квітень-червень 2023 р. організація в Яссах фотовиставки «Війна в Україні очима дітей»
Впродовж квітня – червня 2023 року Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» організовував спільно з Ясським університетом «Пєтрє Андрєй», Союзом Українців Румунії, ГО "Центр політичних наративів демократії" та Центром Мирошевського (Польща) фотовиставки "Війна в Україні очима дітей". Фотовиставка була відкрита 24 червня 2023 р. в Ясському Університеті "Пєтре Андрєй" (Румунія), в рамках організації публічної дискусії "Сучасний стан політичної науки», Фотовиставка тривала чотири місяці.
Липень-вересень2023 р. – Участь у підготовці українсько-румунського симпозіуму «Наслідки повномасштабної російської агресії проти України: досвід для нової системи безпеки на континенті»
Впродовж липня-вересня 2023 р. Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» у партнерстві з Союзом Українців Румунії (лідер проекту) та ГО «Центр політичних наративів демократії» працювали над організацією українсько-румунського симпозіуму «Наслідки повномасштабної російської агресії проти України: досвід для нової системи безпеки на континенті», який відбувся 26 вересня у Бухаресті (Румунія).
У симпозіумі, який модерував віце-президент БФ «Суспільні ресурси та ініціативи», Сергій Гакман, взяли участь лідери Союзу українців Румунії, депутати Румунського Парламенту, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії Ігор Прокопчук, експерти-науковці з України та Румунії, дипломати, журналісти, група експертів.
Реалізація проекту "НЕ сам на сам: надання психосоціальної, інформаційної та культурно-освітньої підтримки дорослим та дітям, які постраждали від російської військової агресії" (серпень 2022 р. – лютий 2023 р.). за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проєкт, Бюджет якого (фінансування з боку МФВ) складав 1 097 058 грн. здійснювався під керівництвом членкині Фонду Наталії Нечаєвої-Юрійчук.
Метою проекту було надання психосоціальної, інформаційної та культурно-освітньої підтримки дорослим та дітям, які постраждали від російської військової агресії та тимчасово перебувають у Чернівецькій області.
За час реалізації проєкту вдалося досягти всіх поставлених результатів:
Було проведено 6 фокус-груп (ФГ) для виявлення психосоціальних, інформаційних та культурно-освітніх потреб ВПО, що перебувають у Чернівецькій області (по 2 фокус-групи у Мамаївській, Хотинській та Чернівецькій громадах на початку та наприкінці проєкту). В результаті проведеного дослідження було виявлено базові потреби учасників та учасниць ФГ.
У кожній громаді (Мамаївська, Хотинська та Чернівецька) було проведено по одному циклу (6 тем) інформаційно-навчальних семінарів, лекцій та тренінгів, спрямованих на здобуття (відновлення, удосконалення) економічної незалежності ВПО, їх фінансової грамотності, знання своїх прав, уміння їх відстоювати, навичок медіації, цифрової безпеки, профорієнтації для молоді. Усього 3 цикли по 6 тем, у яких взяло участь 308 осіб. З них: 165 – ВПО, 143 – жителі місцевих громад.
На регулярній основі здійснювалася психологічна підтримка ВПО, започатковано три групи підтримки. ВПО та жителі громад отримали можливість психологічної допомоги у доступних й бажаних для них форматах (офлайн та онлайн), що, на нашу думку, сприяло соціальній адаптації та наступній інтеграції ВПО у життя як окремих громад, так і регіону в цілому.
На етапі проектної пропозиції було заплановано 18 культурно-просвітницьких інтеграційних заходів із залученням близько 135 ВПО та 135 представників місцевих громад. За час реалізації проєкту було проведено 25 заходів: по 6 у Мамаївській та Хотинській громадах та 13 у Чернівецькій. Серед заходів: зустрічі з письменниками / письменницями та презентації книг (у т.ч., авторів – ВПО), флеш-акції та респект-зустрічі, гастрономічні зустрічі, майстер-клас з приготування буковинських страв, екскурсії та театральні зустрічі, перегляди фільмів та вистави у Чернівецькому обласному-музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської. Всього у культурно-просвітницьких заходах взяло участь 527 осіб. 252 – ВПО, 275 – жителі місцевих громад.
Реалізація проєкту дозволила налагодити системну роботу АРТ-студії «Стібок – ми зшиваємо країну» (Чернівецька громада), в рамках якої було запропоновану різноманітну активність для дітей та батьків з дітьми: від екскурсій до майстер-класів та спільного дозвілля (всього – 24 заходи). Окрім того, на запит ВПО та жителів громад були проведені заходи для дітей та батьків з дітьми у Мамаївській (2) та Хотинській (3) громадах. Всього в рамках проєкту було проведено 29 заходів за участі 517 осіб (з них – 380 ВПО та 137 – жителі громад (заплановано залучення близько 150). У заходах брали участь як діти, так і батьки з дітьми, що засвідчує актуальність організації спільного сімейного дозвілля на сучасному етапі. Один захід – екскурсія у Ботанічний сад ЧНУ 26 жовтня 2022 року, був перерваний повітряною тривогою і тому був продовжений 10 листопада.
Інформація про партнерів (коаліції, мережі, рухи)
БФ «Суспільні ресурси та ініціативи» входить до складу двох мереж інститутів громадянського суспільства: до Східноєвропейської мережі Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC) та до Мережі громадських організацій «ЕЛЕОС-Україна».
Партнери:
Основними міжнародними партнерами Фонду є:
Основними партнерами Фонду в Україні є:
ЗМІ підтримка:
Фінансовий звіт можна переглянути за посиланням http://fsri.ho.ua/reports
Контактна інформація: 58032, м. Чернівці, бульвар Героїв Крут, буд. 20, кв. 32
+380509512691