Суспільні ресурси та ініціативи
Бульвар Героїв Крут, 20/32
м. Чернівці, Україна, 58000
Тел.: +380930176854,
e-mail: fsri.office@gmail.com
Міжнародний круглий стіл в режимі онлайн на тему:
«Історична політика між Балтикою та Чорним морем»
29 квітня 2020 р. відбувся міжнародний круглий стіл в режимі онлайн на тему: «Історична політика між Балтикою та Чорним морем».
Метою проведення круглого столу було створення експертної платформи за участю провідних дослідників, громадських діячів та науковців країн Балто-Чорноморського регіону з метою аналізу актуального стану історичної політики в регіоні та вироблення науково-практичних підходів щодо подолання викликів і загроз, пов’язаних з особливостями її функціонування.
Конференція, в який брали участь науковці з України, Білорусі, Грузії, Молдови, Польщі та Румунії відбувалася за модеруванням Євгена Магди в рамках наступних тематичних панелей:
І. Історична політика як зброя
ІІ. Виклики ІІ Світової війни у контексті історичної політики
ІІІ. Історія Балто-Чорноморського регіону: вивчені та невивчені уроки
Організаторами круглого столу виступили:
Громадська організація «Інститут демократизації та розвитку»;
Громадська організація «Центр політичних наративів демократії».
Захід проходив за підтримки:
Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України»,
Світового конгресу українських молодіжних організацій,
ГО «Український центр ісламознавства»,
ГО «Подільська агенція регіонального розвитку»,
Фундації «Східний дім»,
Асоціації «Black Sea House»,
Аналітичного центру «Belarus Security Blog»,
Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи».
Інформаційні партнери: часопис «Західний інформаційний фронт», часопис «Polonews», часопис «BucPress», часопис «Obserwator Międzynarodowy», сайт української діаспори «Стожари», часопис «UKRAINIANS.MD».
Довідково. Як повідомляють організатори, розвиток країн Балто-Чорноморського регіону нерозривно переплетений в одній історії, значна кількість подій якої і зараз не має однозначної оцінки, а їхня сучасна інтерпретація є надзвичайно чутливою для громадськості регіону та виступає фактором внутрішньополітичного життя. В контексті трансформації сучасного світового устрою, історична політика набуває особливої гостроти як тема наукових дискусій, а також використовується деякими суб’єктами міжнародних відносин як інструмент гібридної агресії. Тому вона виступає впливовим чинником реальних політичних процесів національного та глобального рівнів.