Новини

Українсько-румунський круглий стіл «Проблеми євроатлантичної безпеки в контексті актуальних геополітичних викликів».

Східноєвропейська регіональна мережа глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC), головування в якій на найближчі три роки доручено Благодійному фонду «Суспільні ресурси та ініціативи», долучилася до організації 4 квітня 2025 р. Українсько-румунського круглого столу «Проблеми євроатлантичної безпеки в контексті актуальних геополітичних викликів».

Захід об’єднав експертів з питань євроатлантичної інтеграції, науковців, представників органів влади, дипломатичних та політичних кіл для обговорення актуальних питань міжнародної безпеки та взаємодії України з НАТО. Йшлося про історичні аспекти цієї взаємодії, роль парламентської та публічної дипломатії під час війни та в умовах післявоєнної відбудови, аналізувалися ключові виклики для Чорноморського регіону в умовах глобальної турбулентності.

З імпульсними доповідями виступили Марія Іонова – голова підкомітету Верховної Ради України із законодавчого забезпечення вступу України до НАТО, та Євген Магда – директор ГО «Інститут світової політики», доцент Національного технічного університету України «КПІ ім. І.Сікорського».

Україна визначила для себе стратегічний шлях і це – членство у НАТО. Водночас, за словами учасників, не лише НАТО може бути гарантом безпеки для України – перспективним є створення нових систем союзництва та побудова нових безпекових просторів.

Модерував захід віце-президент Фонду, член координаційної ради регіональної мережі GPPAC Сергій Гакман. У дискусії виступила очільниця осередку Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» в Чернівцях, координатор Східноєвропейської мережі GPPAC Наталія Нечаєва-Юрійчук.

Захід організовано Чернівецьким регіональним центром підвищення кваліфікації у партнерстві з Чернівецькою обласною військовою адміністрацією, Чернівецькою обласною радою, Генеральним консульством Румунії у Чернівцях, Східноєвропейською регіональною мережею глобального партнерства з попередження збройних конфліктів(GPPAC), ГО «Центр політичних наративів демократії» ГО «Центр актуальних місцевих ініціатив».

Щиро дякуємо партнерам та учасникам заходу!