Стати героєм книги? Чи її внутрішнім голосом?

11 січня чернівчани та гості міста мали унікальну нагоду  побувати всередині книги про Чернівці у минулому столітті🗝

Це стало можливим завдяки технологіям віртуальної реальності та розробникам "Лабораторії культури". Вони перенесли одне з перехресть Чернівців у віртуальну реальність, а також додали туди головних героїв книги Максима Дупешка "Історія, варта цілого яблуневого саду". Одягнувши VR-шолом, присутні на заході змогли побачити їх та почути, що вони говорять.

VR-розробники сцени Антон Благій, Володимир Шиба та Олександр Васильєв спільно з автором книги працювали над цим проєктом впродовж трьох місяців. Представила проєкт комунікаційна менеджерка Оксана Чміль. Гості заходу поспілкувалися також і з автором роману "Історія, варта цілого яблуневого саду" Максимом Дупешком, прослухали уривки з роману у авторському виконанні та дізналися, що сам автор також став одним з героїв віртуальної реальності.

Директорка обласної бібліотеки ім. М. Івасюка Наталія Філяк, де відбувався захід, зазначила,  що такі віртуальні відтворення сцен з художніх книг відіграють важливу роль у промоції читання та популяризують книги серед молодіжної аудиторії насамперед. Про це свідчить неабиякий інтерес, який проявили читачі до книги Максима Дупешка "Історія, варта цілого яблуневого саду" після анонсу даної презентації.

Модерувала захід головна бібліотекарка відділу краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка Ольга Серебріян. Вимушені переселенці, які були присутні на презентації VR-сцени, поділилися своїми враженнями від побаченого. За їхніми словами, це було неймовірно: цікаво, інноваційно, креативно. Завдяки віртуальній реальності у них стало ще більше шансів  краще познайомитися з Чернівцями, з історією міста та його мешканцями.

#несамнасам

Міжнародний фонд "Відродження"

#бф_суспільні_ресурси_та_ініціативи

Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека  ім. Михайла Івасюка