Кураторська екскурсія в Чернівецький обласний художній музей "Ловитва невловного птаха" (До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди)

Захід проведено в рамках проєкту «НЕ сам на сам», який реалізовується Благодійним Фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» у партнерстві з Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою імені Михайла Івасюка за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Що таке щастя? І як бути щасливим? І що таке благе життя? Питання, які задаємо собі ми. І питання, на які шукав відповіді Григорій Савич Сковорода — український філософ-містик, богослов, поет, педагог. Шукав, і вочевидь знайшов. А ми продовжуємо шукати…

Відгукуючись на численні прохання гостей нашого міста (а це представники трьох поколінь) та люб’язне запрошення працівників Чернівецького обласного художнього музею, 17 листопада відбулася екскурсія «Ловитва невловимого птаха», присвячена 300-річчю від дня народження Г. Сковороди. Кураторка виставки завідувачка відділу науково-освітньої роботи Лариса Миколаївна Курущак розповіла екскурсантам про життя, творчість, філософські погляди Григорія Савича. Захоплюючу розповідь доповнювали унікальні старовинні експонати з фондів музею – роботи сучасних буковинських та українських художників, які переосмислили творчу спадщину Сковороди у різних видах образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Юні екскурсанти (учасники арт-студії «СТІБok – ми зшиваємо країну» при ФОЮ) продовжили вчитися інтерпретувати мистецькі твори, а для дорослої аудиторії екскурсія переросла у цікавий творчий діалог та жвавий обмін думками.

Міжнародний фонд "Відродження"

#несамнасам