Проекти та Ініціативи

Червень-липень 2017 року – участь у проведенні Конкурсу коротких відео історій «Медична реформа: жити чи вмирати?»


Червень-липень 2017 року – участь у проведенні Конкурсу коротких відео історій «Медична реформа: жити чи вмирати?»

в межах проекту «СторіМейкер: школа громадянської журналістики», у партнерстві з ГО «Ініціатива демократичного розвитку», Всеукраїнською Радою захисту прав та безпеки пацієнтів та Відкритим університетом для дорослих за фінансової підтримки GPD Charitable Trust.

Завдяки «СторіМейкер» 53 власних сюжетів про те, як відчувають на собі наші громадяни результати реформ медицини і галузі охорони здоров’я представили студенти, активісти, громадянські та професійні журналісти з різних куточків нашої держави.

Роботи конкурсантів оцінювало професійне журі Конкурсу, до складу якого увійшли:

Ольга СКРИПНИК, журналіст-оглядач «Дзеркало тижня», редактор, сценарист, експерт в галузі охорони здоров'я, викладач тележурналістики з понад 15-річним стажем, член Національної спілки журналістики України.

Костянтин НАДУТИЙ, член Правління Української асоціації сімейної медицини, заступник голови правління Всеукраїнського лікарського товариства, експерт в галузі управління охорони здоров'я з понад 10-річним стажем.

Ольга СКОРИНА, експерт в галузі медичного права, керівник юридичної служби Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів.

Основними критеріями оцінювання сюжетів фіналістів стали: наявність висвітлення автором позицій кількох сторін, авторський контент, розкриття тематики та якість втілення ідеї.

Серед громадянських журналістів перше місце посів сюжет Аркадія Сотника «Індекс якості життя», м.Київ. Друге призове місце отримала робота «Народжені, щоб жити» Надії Шегди та Руслана Веселого із Івано-Франківська. Третє місце було поділено між двома сюжетами «Червоний хрест – бути чи не бути?» (авторка Катерина Чумак, м.Житомир) і «Медицина по-Чуднівські» (автори Світлана Пахольчук і Катерина Чумак, м.Чуднів).

Серед робіт, надісланих професійними журналістами, журі Конкурсу відзначило лише один сюжет, це «День медика: реалії «білих халатів» у селах Чернігівщини».  Робота Павла Солодовника — журналіста інтернет-телебачення «ЧЕline» — посіла перше призове місце.