Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» є благодійною організацією, яка створена та зареєстрована у Чернівецькій області виконавчим комітетом Чернівецької міської ради в липні 2008 р.
Стислий опис статуту організації:
Організаційно-правова форма благодійної організації - благодійний фонд.
Головною метою та предметом діяльності Фонду є здійснення благодійної діяльності та надання благодійної допомоги.
Основними напрямками діяльності Фонду є:
- інформаційна та інша підтримка розвитку європейських та євроатлантичних інтеграційних процесів, налагодження міжнародних, в тому числі транскордонних, зв’язків між громадянами та об’єднаннями громадян для обміну досвідом, спеціалістами та напрацюваннями у сферах діяльності Фонду.
- сприяння та подання допомоги у розвитку видавничої справи, незалежних, неупереджених, об’єктивних засобів масової інформації, інформаційної інфраструктури та розбудові вільного інформаційного простору;
- сприяння практичному здійсненню місцевих програм, що спрямовані на поліпшення соціально-економічного становища незахищених верств населення, етнічних та інших меншин, талановитої молоді;
- підтримка розвитку творчих здібностей молоді, учнів, сприяння їх вихованню у дусі гуманізму, толерантності, полікультурності та поширення загальнолюдських цінностей, висвітлення їх досягнень у громадському та суспільному житті;
- сприяння розвитку наукової, освітньої та просвітницької діяльності в сфері розбудови інформаційного простору, залучення широких верств населення до активної діяльності у розбудові правової демократичної держави, громадянського суспільства тощо.
Засновниками Фонду є:
- Президент Фонду – Танасійчук (Сандул) Олена Володимирівна
- Віце-президент Фонду – Гакман Сергій Михайлович
- Член Правління Фонду – Прокопик Галина Мирославівна
Контроль роботи Фонду здійснює Наглядова Рада: Юрійчук Євгенія Петрівна та Федуняк Сергій Георгійович.
В період 2009-2024 рр. згідно статутних цілей Фондом було ініційовано та проведено наступну роботу:
- Участь у підготовці міжнародного круглого столу «730 днів війни в самому серці Європи: наслідки, реалії та перспективи на регіональному та глобальному рівнях». Грудень 2023 р. – лютий 2024 р.
- Участь у підготовці українсько-румунського симпозіуму «Наслідки повномасштабної російської агресії проти України: досвід для нової системи безпеки на континенті». Липень-вересень 2023 р.
- Організація в Яссах фотовиставки «Війна в Україні очима дітей». Квітень-червень 2023 р.
- Участь у підготовці міжнародного круглого столу «Україна-Румунія, рік спротиву та страждань, рік підтримки та солідарності. Практичний приклад: Констанца». Січень – березень 2023 р.
- Участь у підготовці міжнародного круглого столу «Рік війни в Україні: початок, еволюція та перспективи». Січень-лютий 2023 р.
- Участь в організації та проведенні XI-го міжнародного симпозіуму “Румунсько-українські відносини. Історія та сучасність”. Вересень 2022 р. – лютий 2023 р.
- Реалізація проекту "НЕ сам на сам: надання психосоціальної, інформаційної та культурно-освітньої підтримки дорослим та дітям, які постраждали від російської військової агресії" за підтримки МФ «Відродження». Серпень 2022 р. – лютий 2023 р.
- Участь у підготовці міжнародного круглого столу "Страждання та смерть на Чорному морі. Чи ще можливі чорні лебеді?" Вересень-листопад 2022 р.
- Участь у підготовці IV-ї Міжнародної наукової конференції «Українці Румунії: сучасність та перспективи». Вересень-листопад 2022 р.
- Реалізація проекту «Протидія спотворенню історії Голокосту завдяки сприянню розвитку культурно-освітнього проєкту «Локальна історія крізь історію персонажів-символів: мер Чернівців – Праведник світу. Серпень – листопад 2022 р.
- Участь в організації та проведенні конференції за міжнародної участі «Як можливе дитинство під час війни: права дітей в умовах збройної агресії РФ». Квітень-червень 2022 р.
- Участь в організації та проведенні міжнародної конференції «Російська війна в Україні: як можливий новий світоустрій після Бучі». Січень-квітень 2022 р.
- Участь в організації та проведенні X-го міжнародного симпозіуму “Румунсько-українські відносини. Історія та сучасність”. Червень – грудень 2021.
- Реалізація проєкту «Прості обличчя непростої історії» за підтримки Українського Культурного Фонду. Червень-листопад 2021 р.
- Реалізація проєкту «Демонстрація людського виміру політичних потрясінь». Травень-липень 2021 р.
- Реалізація проєкту «Прості обличчя непростої історії. Хотинська громада». Квітень-червень 2021 р.
- Організація передачі продуктових наборів малозабезпеченим особам Хотинської громади. Квітень-травень 2021 р.
- Підготовка та проведення ІІ Міжнародної конференції «Разом, із вірою у наші вікові духовні цінності, будуємо Європу процвітання». Січень-березень 2021 р.
- Проєкт «Конфліктний потенціал Чернівецької області в умовах адміністративно-територіальної реформи та соціально-економічної кризи». Жовтень– грудень 2020 р.
- Участь у підготовці та проведенні міжнародного круглого столу «Intermarium» 2020: досягнення, загрози та перспективи». Листопад-грудень 2020 р.
- Участь у підготовці та проведенні Міжнародної наукової конференції «Разом, відроджуючи християнські православні духовні цінності, ми будуємо Європу процвітання». Жовтень-листопад 2020 р.
- Участь у підготовці та проведенні Міжнародної конференції «Тримор’я та злочини імперії: від «кривавих земель» до простору безпеки». Серпень-вересень 2020 р.
- Участь у підготовці та проведенні Міжнародного круглого столу «Неоімперіалізм між Балтикою та Чорним морем». Травень-червень 2020 р.
- Участь у підготовці та проведенні міжнародного круглого столу «Історична політика між Балтикою та Чорним морем». Квітень-травень 2020 р.
- Cтворенння та організація діяльності Чернівецької експертної групи з попередження конфліктів. Cічень – грудень 2019 р.
- Реалізація мікропроекту «Громадянська освіта як ключ до локального розвитку». ІІІ. Реалізація програми «Базовий курс ефективного громадянства та комунікацій» у Герцаївській громаді – у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» «Регіональні голосу та громадянська освіта дорослих для розширення прав і можливостей локальних громад в Україні та Білорусі». Листопад – грудень 2019 р.
- Реалізація мікропроекту «Громадянська освіта як ключ до локального розвитку». ІІ. Імплементація програм громадянської освіти в Магальській та Острицькій ОТГ - у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» «Регіональні голосу та громадянська освіта дорослих для розширення прав і можливостей локальних громад в Україні та Білорусі». Лютий – червень 2019 р.
- Реалізація мікропроекту «Зміцнення розвитку громад через освіту дорослих» - у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» Проект «Регіональні голосу та громадянська освіта дорослих для розширення прав і можливостей локальних громад в Україні та Білорусі». липень-листопад 2018 р.
- Участь в організації та проведенні ІХ-го міжнародного симпозіуму «Румунсько-українські відносини: історія та сучасність», організованого Союзом українців Румунії та Сатумарською повітовою організацією Союзу у партнерстві із Сатумарською повітовою радою, Сатумарським повітовим музеєм, Ужгородським національним університетом, Західним університетом «Васіле Голдіш» (Сатумарський філіал), Національним лісотехнічним університетом України (м. Львів) (та Благодійним фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» (м. Чернівці)). Вересень 2018 р. – березень 2019 р.
- Створення та організація роботи експертної групи з попередження конфліктів за підтримки Східноєвропейської мережі Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC) грудень 2018 – січень (березень) 2018
- Підготовка та проведення круглого столу «Роль інститутів громадянського суспільства у запобіганні конфліктів в умовах гібридної війни та електоральних кампаній в Україні і Республіці Молдова», організованого Східноєвропейською регіональною мережею Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC) у партнерстві з Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи», за сприяння Науково-дослідницького інституту європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича та Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка. Листопад – грудень 2018 р.
- Реалізація проекту «Зміцнення розвитку громад через освіту дорослих», у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» Проект «Регіональні голосу та громадянська освіта дорослих для розширення прав і можливостей локальних громад в Україні та Білорусі». липень-листопад 2018 р.
- Участь у підготовці та проведенні ІV-ої Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції регіональної співпраці: україно-румуно-молдовський вимір», організованого Центром румунських студій Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, Генеральним консульством Румунії в Чернівцях, Інститутом демократизації та розвитку, Асоціацією «Європейські конвергенції» та медіа партнером «Медіа BucPress», Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи». Березень – травень 2018 р.
- Реалізація проекту «Вдосконалюємося навчаючись», у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» «Громада, що навчається: трансформація конфліктів в Україні та Молдові через активну громадську участь». Червень-листопад 2017 р.
- Участь в організації та проведенні VIIІ-го міжнародного симпозіуму «Румунсько-українські відносини: історія та сучасність», організованого Союзом українців Румунії та Сатумарською повітовою організацією Союзу у партнерстві із Сатумарською повітовою радою, Сатумарським повітовим музеєм, Ужгородським національним університетом, Західним університетом «Васіле Голдіш» (Сатумарський філіал), Національним лісотехнічним університетом України (м. Львів) (та Благодійним фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» (м. Чернівці)). Липень – жовтень 2017 р.
- Реалізація проекту «Вдосконалюємося навчаючись», у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» «Громада, що навчається: трансформація конфліктів в Україні та Молдові через активну громадську участь». Червень-листопад 2017 р.
- Участь у проведенні Конкурсу коротких відео історій «Медична реформа: жити чи вмирати?», в межах проекту «СторіМейкер: школа громадянської журналістики», у партнерстві з ГО «Ініціатива демократичного розвитку», Всеукраїнською Радою захисту прав та безпеки пацієнтів та Відкритим університетом для дорослих, за фінансової підтримки GPD Charitable Trust. Червень - липень 2017 р.
- Участь у проведенні Конкурсу коротких відео історій «Люди та війна», в межах проекту «СторіМейкер: школа громадянської журналістики» за підтримки GPD Charitable Trust, ГО «Ініціатива демократичного розвитку», ІА «Остров» та Відкритого університету для дорослих. Березень 2017 р.
- Участь у підготовці та проведенні ІІІ-ої Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції регіональної співпраці: україно-румуно-молдовський вимір», організованого Центром румунських студій Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, Генеральним консульством Румунії в Чернівцях, Інститутом демократизації та розвитку, Асоціацією «Європейські конвергенції» та медіа партнером «Медіа BucPress», Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи». Березень – травень 2017 р.
- Участь у підготовці та проведенні меморіального заходу вшанування пам’яті жертв трагічних подій 1941 року в селі Біла Криниця, організованого Центром румунських студій Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Генеральним консульством Румунії в Чернівцях, Інститутом демократизації та розвитку, «Асоціація Європейські Конвергенції» (м. Бухарест), Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» та медіа партнером – «Медіа Центр БукПресс». Березень – квітень 2017 р.
- Реалізація проекту «Освіта заради змін» у партнерстві з ЧОУНБ ім. М. Івасюка за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ІДЦ «Інтеграція та розвиток» «Замінимо мури відчиненими вікнами». Серпень-листопад 2016 р.
- Участь у підготовці та проведенні Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні тенденції регіональної співпраці: українсько-румунсько-молдовський вимір”, організованого Центром румунських студій Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, Генеральним консульством Румунії в Чернівцях, Інститутом демократизації та розвитку, Асоціацією «Європейські конвергенції» Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» – березень – травень 2016 р.
- Участь в організації та проведенні круглого столу з обговорення шляхів реформування кримінального процесуального законодавства (спільно з народним депутатом України Леонідом Ємцем). 26 лютого 2016р. -
- Участь у організації та проведенні засідання робочої групи з обговорення проекту Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" (щодо забезпечення прав суддів, які обіймають посади у судах, що припинили роботу у зв'язку із стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної операції) №3328 від 15 жовтня 2015р.) – лютий 2016 р.
- Участь у підготовці та проведенні ІІ Міжнародної бізнес-конференції «Чернівці – 2016» (Afaceri.ro Cernăuți – 2016), організованої Інститутом Демократизації та Розвитку разом з APEC Iași, Arhipelago, Клубом підприємців Буковини , Чернівецькою міською радою, Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи», Квітень 2016 р. –
- Участь у підготовці та проведенні круглого столу «Механізми залучення широкої громадськості до протидії корупції», організований Чернівецьким регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» та Сектором з питань запобігання та виявлення корупції апарату Чернівецької обласної державної адміністрації – kвітень 2016 р.
- Участь в організації та проведенні VII-го міжнародного симпозіуму «Румунсько-українські відносини: історія та сучасність», організованого Союзом українців Румунії та Сатумарською повітовою організацією Союзу у партнерстві із Сатумарською повітовою радою, Сатумарським повітовим музеєм, Ужгородським національним університетом, Західним університетом «Васіле Голдіш» (Сатумарський філіал), Національним лісотехнічним університетом України (м. Львів) (та Благодійним фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» (м. Чернівці)). – січень – травень 2016 р.
- Реалізація міні-проекту «Гармонізація міжетнічних відносин і створення толерантного середовища по відношенню до вимушених переселенців у Чернівецькій області» в рамках проекту Інституту з міжнародного співробітництва Асоціації народних університетів Німеччини (DVV International) та Громадської організації Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція і розвиток» «Спільне майбутнє українського суспільства після Майдану. Сприяння взаєморозумінню і співпраці в превенції конфліктів», за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, листопад 2014 р. – лютий 2015 р.;
- Проведення благодійної акції “Я піклуюся про здоров’я дітей” за підтримки Мережі закладів громадського харчування “Піцца-Парк” (ФОП Сумарокова), березень – квітень 2013 р.;
- Реалізація проекту «ІІ конкурс на кращий малюнок на антиалкогольну тематику серед школярів м. Чернівців» у партнерстві з Управлінням освіти Чернівецької міської ради та за підтримки Мережі магазинів «Німфа-Цифровий світ», лютий-квітень 2013 р.;
- Організація та проведення Робочої зустрічі Східноєвропейської регіональної мережі НУО Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC) та міжнародного семінару “Гендерні аспекти роботи миротворчих організацій” за фінансової підтримки «Nonviolence International», США (вересень-жовтень 2012 р., м. Чернівці);
- Реалізація проекту «Подолання етнонаціональних та етнорегіональних стереотипів взаємного сприйняття у Чернівецькій області» за фінансової підтримки Програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду «Відродження», жовтень 2011 – вересень 2012 року;
- Участь в організації XІ–го фольклорно-етнографічного гуцульського фестивалю-ярмарку «Захарецький Гарчик» (Спільно з Чернівецьким обласним громадським молодіжним екологічним об’єднанням «Буквиця», жовтень 2011 року);
- Участь у проведенні міжнародного семінару «Буковина і Бессарабія: історичні уроки, стан та перспективи регіональної безпеки» (спільно з Чернівецьким національним університетом ім. Ю. Федьковича та Автономною некомерційною організацією «Центр політичних технологій «ПолітКонтакт» (Російська Федерація), вересень 2011р., м. Чернівці);
- Участь в організації круглого столу Експертної ради Чорноморської миротворчої мережі «Українсько-румунські двосторонні відносини: досягнення, проблеми, перспективи» (спільно з Чорноморською миротворчою мережею, Центром близькосхідних досліджень та Науково-дослідницьким інститутом Європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, вересень 2011р., м. Чернівці);
- Реалізація проекту «Конкурс на кращий малюнок на антиалкогольну тематику серед школярів м. Чернівців» у партнерстві з Управлінням освіти Чернівецької міської ради та за підтримки Мережі магазинів «Німфа-Цифровий світ» та Приватної фірми «Печатний двір», січень-березень 2011 р.);
- Реалізація транскордонного проекту «Вплив неурядових організацій та засобів масової інформації на рівень прозорості влади в прикордонних регіонах України, Республіки Молдова та Румунії» за фінансової підтримки Програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду «Відродження», Фонду Сорос-Молдова та Фонду Сорос-Румунія (вересень 2010 р. – квітень 2011рр).;
- Створення Транскордонної платформи неурядових організацій з міжрегіонального співробітництва, до складу якої увійшли 40 неурядових організацій з прикордонних регіонів, у т. ч. 27 – з України, 3 – з Республіки Молдова та 10 – з Румунії (22 січня 2011 року);
- Участь в організації Міжнародної науково-практичної конференції «Соціально-економічний розвиток села: фактори успіху», в рамках X–го фольклорно-етнографічного гуцульського фестивалю-ярмарку «Захарецький Гарчик» (Спільно з Чернівецьким обласним громадським молодіжним екологічним об’єднанням «Буквиця», 24-25 вересня 2010 року);
- Реалізація проекту «Проблема міграції та мінімізація її негативних наслідків» на хвилі Радіо «Станція» за фінансової підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив (грудень 2009 – лютий 2010 р.);
- Участь в організації та проведенні Третього міжнародного Форуму ”Партнерство без кордонів” в рамках IX-го фольклорно – етнографічного гуцульського фестивалю – ярмарку «Захарецький Гарчик» (Спільно з Чернівецьким обласним молодіжним екологічним об’єднанням «Буквиця», вересень 2009 р.);
- Реалізація проекту «Підготовка та менеджмент транскордонних проектів» за фінансової підтримки GTZ (липень-грудень 2009 р.).
Благодійний фонд «Громадські ресурси та ініціативи» є учасником мереж:
- Східноєвропейська регіональна мережа GPPAC (Глобальне партнерство із запобігання збройним конфліктам);
- Транскордонна платформа неурядових організацій з питань міжрегіонального співробітництва (НУО України, Республіки Молдова та Румунії)
Контакти представників донорів, які можуть рекомендувати співпрацю з БФ «Суспільні ресурси та ініціативи»:
Андрій Камєнщиков – координатор Східноєвропейська регіональна мережа GPPAC (Глобальне партнерство із запобігання збройним конфліктам) - +380634342765
Олег Смирнов – керівник DVV International в Україні – +38 0505630561
Анастасія Павлова - Український культурний фонд - +38044 504 22 66
Міжнародні партнери Фонду:
- Союз українців Румунії (СУР);
- Громадська організація “Small Euro Business” (м. Белці, Республіка Молдова);
- Благодійна фундація «Ана» (м. Сучава, Румунія);
- Сучавська філія Асоціації реалізаторів, видавців Патронату книги Румунії;
- Сучавська гуманітарна фундація «Клопот» (Румунія);
- Сучавська філія Асоціації Європейський Центр Ресурсів та Консалтінгу (CERC) ( Румунія);
- Факультет економіки та публічної адміністрації Сучавського університету «Штефан чел Маре»;
- ADER – Асоціація економічного та регіонального розвитку (м. Сучава, Румунія);
- Румунсько-українська асоціація «Спектру» (м. Сучава, Румунія);
- Інститут з міжнародного співробітництва Асоціації народних університетів Німеччини (DVV International);
- Сатумарська повітова організація Союзу Українців Румунії;
- Сатумарський повітовий музей (м. Сату Маре, Румунія);
- Представництво «Німецького об'єднання народних університетів» (DVV International) в Україні;
- Асоціація "Casa Mării Negre / Black Sea House” [Дім Чорного моря] (м. Констанца, Румунія);
- Асоціація геополітики "Іон Коня" (м. Бухарест, Румунія);
- Асоціація за здорове та освчене суспільство "Рускован" (м. Клуж-Напока, Румунія);
- Східноєвропейська мережа Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC).
- Сайт «StratLider. Strategia I Przywόdztwo» – незалежне онлайн видання.
Партнери Фонду в Україні:
- Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка;
- Мережа громадських організацій "ЕЛЕОС-Україна";
- Чернівецький регіональний центр підвищення кваліфікації;
- Факультет історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича;
- Центр регіональної співпраці "Діалог";
- Асоціація органів місцевого самоврядування Чернівецької області «Агенція розвитку громад Буковини»;
- Чернівецьке обласне молодіжне екологічне об’єднання «Буквиця»;
- Чернівецьке міське об’єднання „Буковинський політологічний центр”;
Чернівецьке обласне громадське об’єднання «Буковинські перспективи»;
- Чернівецький прес-клуб реформ;
- Чернівецьке міське громадське об’єднання «Бізнес-центр»;
- Чернівецьке обласне громадське молодіжне об’єднання “Сучасник”;
- Одеська група медіацій;
- Громадська організація Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція і розвиток»;
- Інститут політичних студій та соціального капіталу;
- Громадська організація «Інститут демократизації та розвитку»;
- Громадська організація «Центр політичних наративів демократії»;
- Центр румунських студій Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича;
- Наукова збірка "Медіафорум".
- ГО «Обласне товариство польської культури імені А.Міцкевича», Чернівці;
- Громадська організація «Центр політичних наративів демократії».
ЗМІ-підтримка Фонду:
- ТОВ «Телерадіокомпанія А.С.С.» м. Чернівці,
- ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВА – Чернівці»,
- Координаційний центр мовлення національних меншин Дирекції регіонального мовлення Українського Радіо;
- Чернівецька філія Суспільного мовника України;
- Тижневик «Libertatea cuvântului”;
- Тижневик „Gazeta de Herța”
- Газета «Версії»;
- Журнал «Буковинський вісник державної служби та місцевого самоврядування»;
- Часопис «BucPress»;
- газета «Новий день»
- «Газета Польська»
- Журнал GeoPolitica
Посилання на річні звіти:
http://fsri.ho.ua/reports
http://fsri.ho.ua/653-2022-12-31
http://fsri.ho.ua/654-2023-financial-report
http://fsri.ho.ua/projects