Суспільні ресурси та ініціативи
Бульвар Героїв Крут, 20/32
м. Чернівці, Україна, 58000
Тел.: +380930176854,
e-mail: fsri.office@gmail.com
За фінансової підтримки Програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду «Відродження», Фонду Сорос-Молдова та Фонду Сорос-Румунія.
Проект реалізовано у партнерстві з Чернівецьким обласним громадським об’єднанням "Буковинські перспективи" (Україна), Міжнародною асоціацією малого та середнього бізнесу “Small Euro Business” (Республіка Молдова) та Благодійною фундацією «Ана» (Румунія).
Проект спрямовано на розв’язання наступних проблем:
- Низький рівень поінформованості та участі громадян у процесі прийняття рішень місцевими органами влади.
- Відсутність координації зусиль громадських організацій прикордонних територій України, Республіки Молдова та Румунії у взаємодії з органами влади.
Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» за мету проекту було визначено обмін досвідом та узагальнення кращих практик неурядових організацій Єврорегіону «Верхній Прут» щодо сприяння прозорості влади, моніторингу їх діяльності; вироблення навичок взаємодії НУО, засобів масової інформації та влади з метою підвищення відповідальності та підзвітності органів влади України, Республіки Молдова та Румунії перед своїми громадянами у процесі розбудови громадянського суспільства.
В рамках проекту проведено три міжнародні семінари:
1. 4-7 листопада 2010 р. – Семінар «Розвиток механізмів участі громадськості у прийнятті рішень органами місцевої влади Румунії»у м. Сучава (Румунія), в якому брали участь 40 осіб (у т. ч. 10 – з України, 10 – з Республіки Молдова та 20 – з Румунії).
2. 21-24 січня 2011 р. – Семінар «Об’єднання зусиль неурядових організацій прикордоння України, Республіки Молдова та Румунії у розбудові громадянського суспільства” в м. Чернівці (Україна). В роботі семінару взяли участь лідери неурядових організацій Чернівецької, Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської та Одеської областей України, Сучавського повіту Румунії, Белцького муніціпія та північних районів Республіки Молдова, науковці, представники засобів масової інформації, органів державної влади і місцевого самоврядування, а також Генеральний консул Румунії в Чернівцях Тетяна Попа та дипломатичний радник Генерального консульства Дорін Попеску. Всього в роботі семінару брали участь 47 осіб: 12 – з Румунії (у т. ч. 2 представника Генерального Консульства Румунії в Чернівцях), 8 – з Республіки Молдова, 27 – з України.
3. 24-27 лютого 2011 р. – Семінар “Вплив громадських організацій та засобів масової інформації на підвищення прозорості, відповідальності та підзвітності органів влади” у м. Белць, Республіка Молдова (34 учасника, в т.ч. 10 – з України, 10 – з Румунії, 14 – з Республіки Молдова).
В роботі семінарів брали участь лідери неурядових організацій, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники засобів масової інформації та науковці прикордонних регіонів України, Республіки Молдова та Румунії.
За підсумками тристоронніх зустрічей була утворена Транскордонна платформа неурядових організацій з міжрегіонального співробітництва.