Суспільні ресурси та ініціативи
Бульвар Героїв Крут, 20/32
м. Чернівці, Україна, 58000
Тел.: +380930176854,
e-mail: fsri.office@gmail.com
Лютий – листопад 2019 р. Участь в організації та проведенні IX-го міжнародного симпозіуму “Румунсько-українські відносини. Історія та сучасність”
Впродовж лютого-листопада 2019 р. здійснювала підготовка та проведення IX Міжнародного симпозіуму «Румунсько-українські відносини: Історія та сучасність», а також випуск наукових праць за результатами симозіуму.
8-9 березня 2019 р. у м.Сату Маре (Румунія) відбувся IX Міжнародний симпозіум «Румунсько-українські відносини. Історія та сучасність».
Учасників симпозіуму привітали Микола-Мирослав Петрецький, депутат Румунського парламенту, Голова Союзу українців Румунії, Олександр Баньков, посол України в Румунії, Даріус Філіп, префект повіту Сату Маре та інші високоповажні учасники заходу. Під час пленарного засідання обговорювалися питання румунсько-українських відносин на сучасному етапі, особливості становища національних меншин у Румунії та Україні, вплив гібридної війни Росії проти України на румунсько-українські відносини.
Представники університетів – організаторів симпозіуму – наголосили на важливості розвитку наукового співробітництва та організації міжнародних наукових конференцій, семінарів тощо для збереження позитивної динаміки розвитку румунсько-українських відносин. Окрема увага була звернена на спільні публікації та монографії, серед яких особливе місце посідають матеріали попередніх міжнародних симпозіумів «Румунсько-українські відносини: історія та сучасність».
Секційна робота була організована за трьома напрямами: «Археологія. Джерелознавство. Історія», «Політологія. Етнологія, Державне управління» та «Мовознавство. Літературознавство, освіта і мистецтво». Робота кожної секції була сповнена як презентацій різноманітних аспектів українсько-румунських взаємин, так і дискусій, обговорень та полеміки. В роботі конференції брали участь віце-президент та членкиня Фонду Сергій Гакман та Наталія Нечаєва-Юрійчук. Сергій Гакман також здійснював модерування як на пленарному засіданні, так і в секційному.
9 березня всі учасники симпозіуму взяли участь у заході «Дні Тараса Шевченка», організованому Союзом українців Румунії у Сату Маре. Під час заходу були заслухані виступи, присвячені життю та творчості Великого Корбзаря, пролунав його «Заповіт» румунською та українською мовами. Після покладання квітів відбувся урочистий концерт, присвячений знаменному дню в історії та сучасності України.
Організатором симпозіуму став Союз Українців Румунії (Сатумарська філія). Серед партнерів – Посольство України в Румунії, Повітова рада Сату Маре, Повітовий музей Сату Маре, Ужгородський національний університет, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, філологічний факультет Клузького університету імені Бабеша Бойяї Всесвітня служба радіо Румунія, Повітова бібліотека ім. Петре Дулфу (Бая Маре), Національне румунське телебачення, Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» (м.Чернівці), Сатумарське місцеве телебачення та часопис сатумарців «Північно-Західна газета».