Суспільні ресурси та ініціативи
Бульвар Героїв Крут, 20/32
м. Чернівці, Україна, 58000
Тел.: +380930176854,
e-mail: fsri.office@gmail.com
Квітень-червень 2021 р. - Реалізація проєкту «Прості обличчя непростої історії. Хотинська громада»
Впродовж квітня-червня 2021 р. Благодійним Фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» реалізовувався проєкт «Прості обличчя непростої історії:Хотинська громада» за підтримки ГО «Товариство Лева» (Львів) і фінансування National Endowment for Democracy (NED), а також організаційної підтримки Хотинської міської ради
Проєкт «Прості обличчя непростої історії. Хотинська громада» був спрямований на формування позитивного сприйняття спільної історії та активізації міжособистісної та міжетнічної взаємодії в процесі творення спільного краєзнавчого і культурологічного продукту, який відображатиме «портрет» нової громади. Жителям громади пропонувалось ознайомитись з фотографіями та розповідями про конкретних людей Хотинської громади, які жили, або живуть в різні часи, мали різні долі, проте їх об’єднувало любов до рідного Хотина або рідного села, яке зараз входить у цю громаду. Для всіх мешканців громади та гостей й туристів фотовиставка відкриє невідомі й цікаві сторінки спільної історії.
В рамках проєкту 26 квітня 2021р. у дистанційній формі було проведено тренінг для працівників закладів культури і освіти Хотинської громади, а також краєзнавців і активістів, зі збору і підготовки родинних історій для виставки і календаря. Протягом тренінгу учасники мали можливість ознайомитись із попереднім досвідом Фонду в реалізації подібних ініціатив у інших локаціях Чернівецької області, а також отримати навички зі складання історій, дізнатися про методичний і етичний вимір цієї діяльності. Тренінг проводив тренер Левко Довган, який має значний досвід організації і проведення навчальних заходів у сфері неформальної освіти дорослих, зокрема, з тем активізації громади і соціальної згуртованості. Учасники мали змогу поставити запитання, поділитися інформацією про жителів громади, біографії яких, на їхню думку, є цікавими в підготовці наступної виставки і календаря. Під час проведення тренінгу учасники були повідомлені про способи збору історій, канали комунікації для передачі матеріалів.
Після завершення тренінгу розпочався процес збору історій про жителів громади для підготовки виставки і календаря. В результаті було зібрано 30 історій з різних населених пунктів громади.
Зібраний матеріал був опрацьований командою проекту. Із 30 отриманих історій команда обрала 25 з огляду на відсутність у деяких історіях фотографій або, навпаки, через наявність лише фото і обмаль інформації. Всі історії відредаговано до формату, який Фонд використовував у своїх попередніх виставках.
В рамках проекту був підготовлений промоційний календар який відкриє можливості для більш ґрунтовного знайомства з конкретними людьми, які творили й продовжують творити спільний дім – Хотинську громаду. Для календаря було відібрано 12 фотографій за критеріями як художньої виразності знімків, так і актуальності історій цих людей у сучасному контексті, наприклад фото жителя громади, офіцера, учасника українсько-російської війни. Календар видано накладом 300 екземплярів. Його розповсюдження розпочато на виставці у Хотині.
29 червня 2021 р. на Центральній площі Хотина відбулося відкриття фотовиставки «Прості обличчя непростої історії. Хотинська громада». Учасників презентації привітав Хотинський міський голова Андрій Дранчук. Виставку відкрили і презентували віце-президент Благодійного фонду "Суспільні ресурси та ініціативи" Сергій Гакман, директор Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка Наталія Філяк, доцент кафедри політології і державного управління ЧНУ Наталія Нечаєва – Юрійчук. На презентації виставки були присутні жителі та гості громади. В процесі презентації виставки присутні ділились своїми спогадами, доповнювали історії людей, представлені на виставці. Це був однозначно новий формат культурно просвітницького заходу для Хотинської громади, міський голова у своєму вступному слові зауважив, що така виставка відбувається у Хотині вперше. Надалі виставка експонується у Хотинській публічній бібліотеці, де всі бажаючі мають можливість її переглянути.