Суспільні ресурси та ініціативи
Бульвар Героїв Крут, 20/32
м. Чернівці, Україна, 58000
Тел.: +380930176854,
e-mail: fsri.office@gmail.com
Січень-лютий 2023 р. Участь у підготовці міжнародного круглого столу «Рік війни в Україні: початок, еволюція та перспективи»
Впродовж січня – лютого 2023 року Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» брав участь, на умовах партнерства, в організації і проведенні Союзом Українців Румунії та Фракцією національних меншин у Палаті депутатів міжнародного круглого столу «Рік війни в Україні: початок, еволюція та перспективи»
28 лютого 2023 р. у контексті відзначення річниці початку російського вторгнення в Україну, Союз українців Румунії (СУР) у співпраці з Парламентською фракцією національних меншин у Палаті депутатів, та за сприяння Центру політичних наративів демократії (Чернівці, Україна), Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» в Парламенті Румунії відбувся круглий стіл під назвою «Рік війни в Україні: початок, еволюція та перспективи»
У заході взяли участь парламентарі, представники центральних (Уряду, МЗС, МВС, Мінрозвитку, Міністерства інвестицій та європейських проєктів, Департаменту міжнаціональних відносин) та місцевих органів виконавчої влади, Посол України в Румунії, представники Суспільних телебачення і радіо, Національного агентства з питань протидії торгівлі людьми академічних кіль, бізнес-середовища та громадянського суспільства з Румунії та України. Загалом близько 80 учасників, у тому числі майже 30 промовців.
Дискусійна сесія розпочалася з виступу голови СУР, депутата Миколи-Мирослава Петрецького, який торкнувся наслідків війни, розв’язаної Росією проти України, багатовимірної допомоги, яку Румунія надає Україні, а також особливої підтримки громадянського суспільства українцям, як переселенцям у Румунії, так і тим, хто залишився в Україні.
Румунські учасники у своїх виступах засудили незаконну, невиправдану та неспровоковану повномасштабну збройну агресію Росії проти України та висловили повну солідарність і непохитну підтримку Румунією України та українського народу доти, доки буде потрібно. Було підкреслено солідарні та багатовимірні дії Румунії, як сусідньої та дружньої держави, що робить внесок як на гуманітарному, так і на економічному рівнях, а також у плані покращення транспортного зв’язку, полегшення експорту українського зерна чи просування України по європейському шляху. Вони також високо оцінили мужність та рішучість українських військових, які стали символом боротьби за свободу і демократичне майбутнє, та ціною власного життя захищають Україну та всю Європу.
Українські гості розповіли про складну ситуацію, в якій перебуває Україна після 12 місяців повномасштабної війни, про звірства російських військ проти українців, про руйнування та жертви, серед яких і багато дітей. Вони висловили вдячність за гуманітарну допомогу, надану Румунією упродовж минулого року і за теплий прийом українських біженців, які були змушені покинути свої домівки через війну. Водночас учасники із сусідньої країни наголосили, що Україна чинить опір, але потребує більшої допомоги, щоб перемогти у війні з Росією.
В рамках організованого в Парламенті Румунії круглого столу «Рік війни в Україні: початок, еволюція та перспективи» відбулося відкриття двох фотовиставок: «Війна в Україні очима дітей», організована чернівецьким Центром політичних наративів демократії у партнерстві з польським центром Юліуша Мірошевського за сприяння Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» та «Біль матері», організована Всеукраїнським громадським рухом матерів та родичів учасників АТО «Берегиня». На світлинах відображена трагедія українських дітей під час російського вторгнення, а також горе матерів загиблих та зниклих безвісти українських воїнів.
У заході взяли участь парламентарі, представники центральних (Уряду, МЗС, МВС, Мінрозвитку, Міністерства інвестицій та європейських проєктів, Департаменту міжнаціональних відносин) та місцевих органів виконавчої влади, Посол України в Румунії, представники Суспільних телебачення і радіо, Національного агентства з питань протидії торгівлі людьми, академічних кіл, бізнес-середовища та громадянського суспільства з Румунії та України. Загалом близько 80 учасників, у тому числі майже 30 промовців.