Новини

2021.10.28 р.

Відбулась підсумкова прес-конференція проєкту "Прості обличчя непростої історії"   

28 жовтня 2021 року у приміщенні Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені М.Івасюка відбулась прес-конференція з нагоди завершення проєкту «Прості обличчя непростої історії». Проєкт реалізовувався Благодійним Фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» за підтримки Українського культурного фонду. Його мета – залучення якомога ширшого кола наших співгромадян до написання спільної регіональної історії через звернення до родинних історій.

В рамках проєкту було підготовлено, організовано та презентовано шість фотовиставок «Прості обличчя непростої історії» у Вижницькій, Герцаївській, Кіцманській, Сторожинецькій, Хотинській та Чернівецькій територіальних громадах Чернівецької області (по 30 в кожній громаді), систематизовано та упорядковано світлини та історії героїв, зображених на них, для фотоальбому, створено спеціальний сайт та онлайн галерею з можливістю подальшого його наповнення для пожвавлення міжкультурного діалогу на рівні громади, регіону та у перспективі – всієї України, що в кінцевому результаті сприятиме активізації процесу формування української політичної ідентичності.

У прес-конференції взяли участь:

Сергій Гакман – віце-президент БФ «Суспільні ресурси та ініціативи», заступник директора Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації, кандидат історичних наук, доцент.

Наталія Філяк – директорка Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені М.Івасюка імені Михайла Івасюка

Наталія Нечаєва-Юрійчук – членкиня БФ «Суспільні ресурси та ініціативи», доцентка кафедри політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича, кандидатка історичних наук.

Родинними історіями ділилися також Ярослав Філяк, Марін Герман та Юрій Чорней.  

Проєкт «Прості обличчя непростої історії» у легкій креативній формі засобами культури вирішує ряд суспільно-важливих завдань, у тому числі: сприяння формуванню української політичної ідентичності; подолання негативних етнорегіональних та етноісторичних стереотипів взаємного сприйняття; привернення уваги до проблем регіональної / національної історії широкого кола громадян; сприяння зростанню громадянської активності та консолідації жителів громад через їх залучення до процесу співтворення культурних продуктів, написання локальної та регіональної історії та її популяризації.

 

#запідтримкиУКФ

#ПростіОбличчяНепростоїІсторії