Новини

«Прості обличчя непростої історії» в Сучаві

Фотовиставка «Прості обличчя непростої історії» була продемонстрована

на фестивалі "Нематеріальна поліетнічна культурна спадщина"

 

17-18 вересня 2022 р. фотовиставка «Прості обличчя непростої історії» Благодійного Фонду «Суспільні ресурси та ініціативи»  була продемонстрована в Сучаві, Румунія, на фестивалі "Нематеріальна поліетнічна культурна спадщина". Фестиваль мав місце в в рамках транскордонного проєкту "Особлива етнічна культурна спадщина Буковини". Проєкт реалізовується Фондом благодійності та взаємодопомоги «Ана» (Сучава) у партнерстві з ГО «Чернівецька обласна ліга румунської молоді «Жунімя», Асоціацією «Ювентус» (Сучава) та ГО Медіа Центр БукПресс (Чернівці)  

Зазначимо, що проєкт «Прості обличчя непростої історії» реалізовувався Благодійним Фондом «Суспільні ресурси та ініціативи», за підтримки Українського культурного фонду, на території Чернівецької області впродовж 2021 р.

В рамках проєкту було підготовлено, організовано та презентовано шість фотовиставок «Прості обличчя непростої історії» у Вижницькій, Герцаївській, Кіцманській, Сторожинецькій, Хотинській та Чернівецькій територіальних громадах Чернівецької області. Кожна з цих фотовиставок мала по 30 світлин з історією героїв, зображених на них. Систематизовано та упорядковано світлини та історії героїв, зображених на них, для фотоальбому, створено спеціальний сайт та онлайн галерею з можливістю подальшого його наповнення для пожвавлення міжкультурного діалогу на рівні громади, регіону та у перспективі – всієї України, що в кінцевому результаті сприятиме активізації процесу формування української політичної ідентичності.

Концепт проектів «Прості обличчя непростої історії» у легкій креативній формі засобами культури вирішує ряд суспільно-важливих завдань, у тому числі:; подолання негативних етнорегіональних та етноісторичних стереотипів взаємного сприйняття; привернення уваги до проблем регіональної / національної історії широкого кола громадян; сприяння зростанню громадянської активності та консолідації жителів громад через їх залучення до процесу співтворення культурних продуктів, написання локальної та регіональної історії та її популяризації.

Фотографій, які були представлені на фестивалі є частиною фотовиставки міста Чернівці. Зображені на них люди належать до різних етносів. Вони жили в Чернівцях в різний період, або живуть зараз, мали або мають досить складну долю, потерпали від війн та різних тоталітарних режимів, або у важки часи піднімалися на захист своєї Батьківщини, честь і гідність.  Але, при тому, вони спромоглися, за будь яких обставин, залишитися людьми, якими можуть пишатися не тільки родичі, а й уся громада, іноді й уся країна!