Суспільні ресурси та ініціативи
Бульвар Героїв Крут, 20/32
м. Чернівці, Україна, 58000
Тел.: +380930176854,
e-mail: fsri.office@gmail.com
Фотовиставку «Очі війни», 13 листопада відкрили в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Михайла Івасюка.
ЇЇ автор - дніпровський фотограф і військовий журналіст Сергій Дівєєв.
До виставки увійшли понад 20 фотографій із тих тисяч кадрів, які Сергій відзняв протягом шести років у районах проведення бойових дій, у військових шпиталях, на кладовищах. На світлинах очі військових, капеланів, волонтерів, медиків, дітей. Їх об’єднує війна, і в кожного — своя драматична історія.
А самі світлини, під час окупації Адіївки, вивезли в Дніпро військові. Далі фото Сергій передав до Чернівців, нашому Благодійному Фонду.
“Хочеться, щоб про війну не забували ні в Україні, ні за її межами. Ці очі мають бачити інші люди, відчувати той біль, який приносить війна. І робити усе можливе, щоб “ніколи знову”, - говорить автор фото робіт Сергій Дівєєв.
Починалась серія зі світлини очей щойно звільненого з полону бойовиків українського військового. Це 2015 рік. Хлопця звільнили з полону й привезли до Дніпра. Це буквально перші години після полону. Сергій побачив його очі й зняв. І коли зробив цю світлину чорно-білою, зрозумів, що почалась серія для виставки.
Є на світлинах Сергія Дівєєва й досить відомі особистості, такі, як перший очільник «Правого сектора» Дмитро Ярош, акторка Ірма Вітовська-Ванца, військовий капелан із Дніпра о. Дмитро Поворотний, волонтерка Тетяна Губа, але автор свідомо уникав будь-яких підписів: говорити мають тільки очі.
“Коли ми побачили ці фото і почули історії людей, зображених на фото, зрозуміли, що потрібно везти виставку в Чернівці, у будь-яке місто України, за кордон. Адже можна довго говорити про війну, можна сперечатися, а зазирнувши в очі людей, які впритул побачили смерть, знущання, бій - можна усе зрозуміти без слів”, - говорить Президентка БФ Суспільні ресурси та ініціативи Олена Танасійчук.
Відвідати виставку можна з 13 по 30 листопада 2024 року в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Михайла Івасюка. Вхід вільний.