Новини

Освітні можливості для ветеранів: стартував набір на професійні курси та бізнес-школи у Чернівецькій області

У Чернівецькій області стартував набір учасників на безкоштовні освітні програми для ветеранів, ветеранок, членів їхніх родин, родин загиблих захисників та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Наразі триває набір на професійні курси:

- «Основи бухгалтерії»,

- «Основи масажу»,

- «Нігтьовий сервіс». 

Освітні можливості реалізуються в рамках проєкту «Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей: Свої для своїх», ініційованого Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи»  у партнерств з DVV International в Україні за підтримки  Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

«Освіта є одним із ключових інструментів реабілітації та інтеграції тих, хто повертається з війни до мирного життя. Саме тому проєкт має назву «Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей: Свої для своїх» — адже його мета не просто дати знання, а створити умови, у яких кожен учасник бойових дій зможе знайти нову роль, реалізувати свій потенціал і відчути себе частиною громади. Освітній напрям не випадково став центральним у цій ініціативі: він покликаний надати ветеранам інструменти для професійного відновлення, самозайнятості та впевненості у завтрашньому дні», - зазначає Олена Танасійчук, керівниця проєкту та президентка фонду «Благодійні ресурси та ініціативи».

Усі освітні ініціативи безоплатні.

Професійні курси «Основи бухгалтерії», «Основи масажу» та «Нігтьовий сервіс» дадуть учасникам можливість швидко здобути нову професію або додаткову кваліфікацію. Навчання включатиме як теоретичні заняття, так і практичну підготовку під керівництвом досвідчених викладачів. Успішне проходження курсів буде підтверджено сертифікатами від навчального закладу. Орієнтовний старт навчання — липень 2025 року. Передбачено гнучкий графік навчання — вранішні або вечірні групи, залежно від потреб учасників. Анкета для участі (кількість місць обмежена).

Також в рамках проєкту заплановано серію тренінгів на теми:

  • як отримати фінансування для власного стартапу,
  • сучасні ІТ-професії для ветеранів,
  • фінанси для нефінансистів,
  • ефективні комунікації,
  • ділова українська мова для бізнесу,
  • написання та менеджмент проєктів.

Окрім того в рамках проєкту на базі Мамаївської та Магальської територіальних громад будуть проходити бізнес-школи «Як відкрити власну справу», які включатимуть навчання, менторську підтримку, індивідуальні консультації бізнес-тренера для підготовки бізнес-планів. 6 найкращих бізнес-ідей отримають грант у розмірі 225 000 грн. (податки включено) для закупівлі необхідних компонентів для старту бізнесу.

Президентка Фонду та керівниця проєкту Олена Танасійчук наголошує:  «Ми ретельно аналізували потреби ветеранів, і саме звідти виросла структура проєкту. Освітній напрям — це не просто набір курсів. Це спосіб побачити перспективу, повернути професійну реалізацію».

Проєкт є логічним продовженням багаторічної роботи Фонду в напрямі освіти дорослих. Іще у 2016 році Фонд започаткував Відкритий університет для дорослих у партнерстві з Чернівецькою обласною науковою бібліотекою ім. М. Івасюка та DVV International. Нинішня ініціатива стала масштабним розвитком цієї співпраці.

«Для нас це не окрема акція, а стратегічна послідовна робота з розвитку освіти дорослих як ресурсу стійкості. Спільно з DVV International в Україні ми формуємо екосистему навчання, яка працює на ветерана і громаду», — додає Олена Танасійчук.

Проєкт триватиме до лютого 2026 року і включає не лише навчальні активності, а й психологічну підтримку, бізнес-гранти, консультації та інтеграційні події.

Слідкуйте за новинами проєкту на сторінках Фонду у Facebook.

Контакти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | +380930176854

#CivilSocietyCooperation